جشنواره واگذاری نمایندگی یاران دریان

سوپرمارکت های دریانی ( درياني ها ) در سال 1302توسط مهدی ابراهیمی دریانی راه اندازی گردید. او علاوه بر سوپرمارکت های دریانی ، بسته بندی چای عقاب و شهرک سازی در ایران بنیان نهاد. همچنین حاج مهدی ابراهیمی دریانی سنگ بنای محله های شهرآرا ، تهران ویلا ، ستارخان ، آریا شهر ، دریان نو را برای اقشار کم درآمد گذاشته است و به عنوان اولین شهرک ساز ایران شناخته می شد. دریانی ها تبدیل به نماد سوپرمارکت داری در کشور شدند و در فرهنگ عامه سوپرمارکت معادل واژه دریانی گردید و آنها بیش از 800 فروشگاه در ایران و خارج از کشور تاسیس کردند. در سال 1385 شرکت فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان به عنوان اولین فروشگاه های زنجیره ای کشور(پس از انقلاب) از وزارت بازرگانی مجوز فعالیت گرفت. فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان در حال حاضر 156 نمایندگی ( سوپر مارکتی ) در سطح شهر تهران و شهرستان ها دارند. طبق برنامه ریزی صورت پذیرفته تا پایان اسفند سال 1395 با بازگشایی فروشگاه های جدید، این تعداد باید به 250 نمایندگی در سطح کشور برسد.

 

لطفا پس از بررسی مطالب فوق بخش هاي طرح های سرمایه گذاری ، مزایای دریافت نمایندگی ، شرایط دریافت نمایندگی ، در صورت تمايل بخش پرسش نامه ثبت نام اولیه را تكميل نماييد تا كارشناسان گسترش نمايندگي با شما تماس گيرند و بزودي به خانواده بزرگ فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان ( درياني ها 1302 ) بپيونديد و از مزاياي بي شمار اين برند با سابقه و خوش نام بهره مند گرديد.

گروه یاران دریان

 

 • شرکت فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 • شرکت تعاونی توسعه فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 • شرکت یاران داریانیک (مرکز مطالعات خرده فروشی) (واحد تحقیق و توسعه و بازاریابی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان)

 • شرکت مدیریت هوشمند یاران دریان (هوشمندسازی و خدمات فناورانه فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان)

 • شرکت تبلیغاتی دریان رسانه (مجری انحصاری تبلیغات فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان)

 • شرکت پخش آریا بد دیبا (شبکه اختصاصی توزیع و پخش محصولات فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان و شبکه پخش سراسری)

 • شرکت فرا امتیاز دریان (راه اندازی ، توسعه ، بهینه سازی فروشگاه ها و باشگاه مشتریان فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان)

 • شرکت سرزمین رویایی یاران دریان (فروشگاه اینترنتی و خدمات تحویل در محل محصولات فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان)

 • شرکت دریان بازرگان امید پارس (تامین ، صادرات و واردات محصولات  فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان)

 • برند شاندل (تولید محصولات انحصاری ، تحت نام و به سفارش فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان)

 • ماهنامه خریدانه (ویژه نامه فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان) (ویژه مصرف کنندگان ، ویژه تامین کنندگان ، ویژه نمایندگان)

1. فروشگاه های سومارکتی و فروش محصولات مایتحاج تند مصرف ( FMCG )

 

 • نمایندگی های کوچک محلی (سوپرمارکت محلی) (حداقل 70  تا 100 متر مربع)

 • نمایندگی های کوچک منطقه ای (سوپرمارکت منطقه ای) (حداقل 100 تا 200 متر مربع)

 • نمایندگی های متوسط (مینی هایپر) (200 تا 500 متر)

 • نمایندگی های بزرگ (هایپر مارکت ها) (500 متر به بالا)

 

فروشگاه های تخصصی (طرح های توسعه ای)

 

2. فروشگاه های تخصصی عرضه پروتئین و محصولات وابسته

3. فروشگاه های تخصصی عرضه نان و شیرینی

4. فروشگاه های تخصصی عرضه میوه ، سبزی و سیفی ها

5. فروشگاه های تخصصی عرضه لبنیات سنتی

6. فروشگاه های تخصصی عرضه ترشی و مربا

7. فروشگاه های تخصصی عرضه گیاهان دارویی

 

سبك هاي عرضه محصولات

 

 1. فروشگاه خرده فروشي

 2. فروشگاه های عمده فروشی

 3. فروشگاه های تخفیفی

 4. فروشگاه های اینترنتی

منطقه اي در شمال شهر خامنه از غرب به شهر شبستر ، از شمال به کوه های میشولی و از غرب به روستای مشنق محدود است . در حد فاصل عرض جغرافیایی 13 و 38 درجه و طول جغرافیایی 38 و 45 درجه از نصف النهار گرینویچ واقع شده و 1696 متر از سطح دریای آزاد ارتفاع دارد . به علت ارتفاع و عرض جغرافیایی ریاد دارای آب و هوای بی نظیر در شهرستان شبستر است .

اولین سوپر مارکت دریانی در تاریخ 1302 در خیابان انقلاب مقابل لاله زار نو دایر گردید که موسس آن آقای حاج مهدي ابراهيمي درياني و دوستان بودند .

داریان ( دریان ) اقوامی بودند که در قرن 2 هجری از خراسان برای احیاء عظمت فرهنگ از دست رفته ایرانیان قیام و در زمان قیام شعوبیه به خصوص در دوره ی مامون به نقاط مختلف ایران از جمله جنوب غربی و شمال خراسان و بعضی شیخ نشین های خلیج فارس مهاجرت کرده به تبلیغ ادب فارسی و حفظ زبان فارسی پهلوی و آداب و سنن پیشرفته و تمدن ایران باستان از جان و مال خویش دریغ نورزیده اند . دسته ای دیگر در همان زمان به محل آمده اند .

در زمان قیام بابک و سنباد در آذربایجان در ساخت قلعه های آرونق و انزاب کمک شایانی نمودند چون این قوم در قسمت کوهستانی منطقه ساکن شدند در محل به دریان شهرت پیدا کردند و محبت آن ها به ایران و ایرانی تا کنون زبانزد عام و خاص بوده است .

لذا در لغت نامه داریان به معنی مردان خدا و اهل خدا آمده که هردو از نظر لغوی درست است .

ایرانیان اصیل را گویند . هر کس به زبان ایرانی حرف می زند به آن دری که در جمع دریان آمده است .خدای نعمت ، ملازم منزل ، دارندگان استعداد و نبوغ وافر را گویند .

زاده دین سرزمین فخرآفرین که کسوت خیرات و خدمت به تن نمود و فرزام کروبی را از آن خود کرد ، زنده یاد مهدی ابراهیمی دریانی بود که در دهه سال 1330 شمسی در دوره ایکه مردم منطقه در فقر و گرسنگی به سر می برند مانند ستاره درخشن علم جدید با ساختن مدرسه ها ، حمام ها و بیمارستان های متعدد دل محرومین را روشنایی بخشید . اکنون بعد از گذشت سالهای متمادی مردم بیاد خاطره آن مرد نیکوکار مفتخرند .روحش شاد و بازماندگان آن در عافیت و احترام باد .

در آستانه یکصدمین سال تولد بزرگ مرد خطه آذربایجان حاج مهدی ابراهیمی دریانی ، بزرگ خاندان دریانی هستیم .

حاج مهدی دریانی از نسل اول دریانی ها بود . نسل اولی ها چه کسانی بودند ، از کجا آمدند و چگونه به اینجا رسیدند ، این است که دریابیم شرایط اجتماعی تهران چقدر به رشد و تطور آنها کمک کرد . تهران در دهه های 20 و 30 و 40 داشت رشد می کرد . دریانی ها در آن روزگار کم کم تهران را کشف کردند . روزی که حاج علی اکبر ابراهیمی آن مرد آذری از پایتخت به دریان برگشت و در جمع دریانی ها گفت: «ناققا دنیز ده دی ،« »نهنگ در دریاست » چه نشسته اید ؟ حرف او چنان شور و حرارتی در ده فقیر دریان بپا کرد که نگو و نپرس . یعنی اگر می خواهیم از مشکلات رفتن به باکو و ترکیه که آن زمان بخشی از دریانی ها برای کسب به آنجا می رفتند رها و ساکن شویم تهران می تواند جای بسیار خوبی باشد . اینک دریانی ها پس از 93 سال در پایتخت چنان اعتبار و شهرتی دارند که همه از فروشگاه های دو نبش دریانی به عنوان یک برند نیکو نام می برند .

حاج علی اکبر ابراهیمی دریانی در سال 1302 به همراه برادر کوچکترش حاج مهدی ابراهیمی به پایتخت آمدند و در حاجی سرای بازار حجره گرفتند و به تجارت مشغول شدند و بخت با آنها یار بود ، نخستین گام ، یک معامله بزرگ چای با شراکت تاجری بنام قزلباش بود . پول از قزلباش و کار از دو برادر دریانی ، آنها سود کلانی از این معامله بردند و فعالیت دریانی ها جدی تر شد . مهدی دریانی با کسب سود از این معامله به فعالیت پرداخت و در اثر حادثه ای کل دارائی خود را از دست داد و ورشکست شد . دوباره به برادر روی آورد و حاج علی اکبر دیگر به او سرمایه نداد و گفت برادر به برادر یکبار سرمایه می دهد و اینجا بود که آقا مهدی دست به کمر خود زد و به فعالیت فردی پرداخت و با کسب حلال و روحیه مردمی خود سرمایه ای افسانه ای گرد آورد و به کارآفرینی بزرگ تبدیل شد . همه به او احترام می گذاشتند و می گذارند و به چشم پدری بزرگ و نیکوکار به او می نگرند .

از روزهایی که با دوچرخه در کوچه و بازار و لاله زار بسته های چای را توزیع می کرد ناملایمات بسیاری در قبل و بعد از انقلاب چشید اما همواره خم به ابرو نیاورد و از زندان نیز به پسرش نامه می داد که این زندانی که آزاد شده نیاز دارد دخترش را به خانه بخت بفرستد به او کمک کنید . برادرش می گفت مهدی به دنبال نام است ، من به دنبال نان! فرق من و او اینست . اما نام کدامیک مانده است ؟ برای رسیدن به حاج مهدی باز هم باید از میان کاسب های دریانی جستجو کرد که دراین کنکاش هم دو نام می شنوید ؛ 1583 دکتر ناصر ابراهیمی دریانی پزشک متخصص داخلی و خسرو ابراهیمی دریانی پسر ارشد حاج مهدی و جانشین پدر . چند سال قبل آژانس تبلیغاتی آویده بنا داشت مراسم بزرگداشت یکصدمین سال تولد وی را جشن بگیرد و نام این کارآفرین بزرگ ایرانی آذری را دوباره زنده کند که هنوز خانواده وی موافقت نکرده اند و امید آنکه بتوانیم این نام نیکو را مجلل تر کنیم .

در گفتگو با رئيس هيات مديره و مديرعامل ياران دريان

نام حاج حسن پور مطلب نیز برای خیلی ها با اسم فروشگاههای یاران دریان پیوند خورده ، او رئیس هیات مدیره یاران دریان و از مؤسسین این مجموعه بزرگ می باشد و البته قبل از تأسیس فروشگاههای زنجیره ای یاران دریان هم فعالیتهای ایشان در ارتباط با مواد غذایی بوده و شاید بتوان گفت یکی از دغدغه های او نوع ارائه محصولات غذایی با کیفیت و قیمت مناسب به مصرف کننده است و این یکی از دلایل مهم راه اندازی کارخانه بزرگ دریان لبن توسط ایشان می باشد . این گروه به امید روزی هستند که در هر محله یک مرکز خرید یاران دریان باشد و وقتی صحبت از افتخارات کسب شده در این سالها می شود فروتنانه رضایت مشتری را بهترین افتخار می دانند و این همان وجه تمایز آنها با سایر همکارانشان در این عرصه است چون معتقدند که مصرف کننده به خوبی صداقت را می فهمد و بعد اعتماد میکند . آقای پور مطلب امیدوارند که همکارانش نیز در هر برندی که مشغول فعالیتند انصاف و صداقت را رعایت کنند . عضویت در هیات امنای حسینیه دریانیها ، مدیر عامل صندوق قرص الحسنه و عضو هیات مدیره درمانگاه حسینیه دریانی نیز سایر فعالیت های اجتماعی ایشان را در بر می گیرند .

ایشان در زندگی خصوصی هم انسان موفقی هستند چنانچه پسر ایشان فوق تخصص قلب و عروق و دختران ایشان یکی لیسانس خانه دار و دیگری دندانپژشک می باشند ، همچنان از علائق حاج حسن به این موارد می توان اشاره کرد: فسنجان دوست دارند و اگر حدس زدید که شهر مورد علاقه او دریان است کاملا به هدف زده اید چرا که او از اسم این شهر برای نام گذاری این مجموعه الهام گرفت . کتاب ، اینترنت و موسیقی سنتی از سرگرمی های ایشان است و پیاده روی را بسیار دوست دارند و تیم مورد علاقه شان پرسپولیس است . از خاطرات به یاد ماندنی او ورود به دانشگاه و اتمام تحصیلات عالی است .

 

*حاج آقا. شما از کی با اسم «دریانی» و «دریانی بودن» آشنا شدید؟

*حاج آقا پورمطلب: دریان اسم آبادی ماست و ما از همان اول دریانی بودیم. علاقه‌ای هم که ما دریانی‌ها داریم این است كه «دریانی» یک برند شود که شده است. ما سعی کردیم این نام نیک كه از حاج آقا مهدی ابراهیمی دریانی به نام دریانی باقی مانده را حفظ کنیم.

مهدی ابراهیمی دریانی اولین کسی بود که در تهران و ایران آپارتمان‌سازی را شروع کرد. آن موقع که مردم هنوز نمی‌دانستند چطور می‌شود طبقه بالا مال یک نفر باشد و طبقه پایین مال یک نفر دیگر، دریانی در شهرآرا شروع به آپارتمان‌سازی کرد. آپارتمان‌هایی که ایشان در سال 1340 ساخته، هنوز از آپارتمان‌هایی که امروزه ساخته می‌شود، محکم‌تر و مقاوم‌تر است. نام فامیلی دریانی بزرگ ابراهیمی بود اما هم پسوند نام ایشان و هم پسوند اکثر ما دریانی‌ها درياني‌ست و همه ما سعی کردیم به خوشنامی درياني اضافه کنیم.

 

*خوشنامی و نام نیک موضوع خيلي مهمی است و متاسفانه در این سال‌ها، برخی از کاسب‌ها و بازاری‌ها به آن توجه نمی‌کنند. این چیزی است که در آموزه‌های جدید برندسازی یا برندینگ مطرح است. اینکه شما پایه‌های یک برند را روی اصول درست بنا کنید و ارتباط خوب موثر و انسانی با مشتری داشته باشيد باعث خوشنامی برند و وفادار کردن آن مشتری می‌شود. شما به عنوان کسی که از قدیم کاسبی کرده‌اید،آیا این را به صورت پایه‌ای و اصولی یاد گرفته‌اید؟

حاج آقا پورمطلب: بله. ما در شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای یاران دریان، کسانی که می‌خواهند عضو مجموعه ما شوند را گزینش می‌کنیم و اولین هدف ما هم این است که اين نام نیک را حفظ کنیم. یعنی این خیلی مهم‌تر از عوامل دیگر است. الان ما در تهران حدود صد فروشگاه داریم اما حدود هفتصد فروشگاه دیگر هم هستند که دوست دارند عضو مجموعه ما شوند اما گزینش می‌کنیم و اولین تاکید ما هم این است که این برند دریانی و آبروی آن را از نظر اجتماعی،  اقتصادی و اخلاقی حفظ کنند.

برند دریانی با زحمت اینجا رسیده است. الان متاسفانه کسانی هستند که از اين برند استفاده می‌کنند اما دریانی نیستند. خودم به یک فروشگاه رفته بودم که خودش را دریانی می‌دانست اما وقتی پرس و جو کردم متوجه شدم اصلا دریانی نیست اما چون می‌داند مردم به برند دریانی اعتماد دارند، از آن استفاده می‌کند.

 

از نظر شما كه یک «دریانی» باسابقه هستید، دریانی بودن چه تعریفی دارد؟

حاج‌آقا پورمطلب: اولین نکته این است که وقتی شما در تهران متولد شده‌اید، تهرانی هستید و آنهایی هم که در دریان متولد شدند، دریانی. آنها عشق و علاقه خاصی هم به زادگاه خودشان دارند. الان ما در زادگا‌همان که یک شهر کوچک است، کارخانه ‌های متعددی را دایر کردیم. الان کارخانه «دریان لبن» در خود دریان مستقر است و روزی بیست تن شیر و محصولات لبنی تولید می‌کند. يا شکلات «آنیش» در خود دریان دایر شده و در حدود دویست نفر در آن کار می‌کنند. ما سعی داریم این برند، آبرو و اعتبار که از حاج مهدی دریانی به ما رسیده را حفظ کنیم. مردم به اسم دریانی علاقه‌مندند و این اسم بین آنها وجهه و اعتبار پیدا کرده و برند شده است. الان اگر دو مغازه در کنار هم قرار داشته باشند که یکی دریانی باشد، مردم به دریانی بیشتر اعتماد دارند چون همیشه در طی سال‌هاي متمادی، انصاف، ارزان فروشی و کیفیت را رعایت کرده‌ایم. ما اگر بفهمیم یکی از مغازه‌های ما در حق مشتری اجحاف می‌کند، عضویتش را لغو می‌کنیم چون می خواهیم این برندی که به وجود آمده، حفظ شود.

 

*خود شما کی وارد کار و کاسبی شدید؟

حاج آقا پورمطلب: من از پانزده سالگی وارد این شغل شده‌ام. البته شغل دریانی‌ها فقط سوپر مارکت نیست و ما از وزیر گرفته تا دکتر، مهندس و همه جور تیپ اجتماعی را داریم، منتها مغازه‌های ما چون از تابلوهاي هم‌سان استفاده می‌کنند، بیشتر شهرت پیدا کرده‌اند. خود من تقریبا پنجاه سال است كه در این شغل مشغول هستم، از خرده‌فروشی و کارگری شروع کردم تا عمده فروشی و حالا هم که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای فروشگاه‌هایمان را هماهنگ مي‌کنیم. البته فروشگاه‌های ما مستقل هستند و ما فقط به شکل یک اجتماع یا اتحادیه آنها را هماهنگ می‌کنیم. ما یک حسینیه داریم که جلسات مذهبی، ختم و ولیمه در آنجا برگزار می‌شود. خدا را شکر دریانی‌ها با هم متحد هستند. اکثرا هم فامیل هستند و ازدواج‌های فامیلی هم زیاد داریم، بنابراین در هر صورت هوای همدیگر را دارند.

 

*... و البته آن نام نیک که به یادگار مانده، به این اتحاد و انسجام خیلی کمک می‌کند. درست است؟

بله. خیلی کمک می‌کند. خود مرحوم حاج مهدي دریانی در منطقه آذربایجان سی مدرسه ساخته و خیلی از کسانی که د ر آنجا باسواد شدند خودشان را مدیون دریانی می‌دانند.

خدا رحمتش کند چند درمانگاه هم ساخته. در سال‌های حوالی 1330 ، وقتی در اصفهان سیل آمد، شاه دویست هزار تومان داده بود و دریانی یک میلیون تومان.

 

*شما خودتان حاج مهدی دریانی را دیده بودید؟

حاج آقا پورمطلب: البته. اتفاقا فروشگاه زنجیره‌ای هم از اهداف ایشان است. ایشان فکر خیلی بازی داشت. در یک جلسه که آن موقع برگزار مي‌شد و من در آن از همه جوان‌تر بودم، ایشان مطرح کرد که دریانی‌ها باید جمع شوند، از این فروشگاه‌های کوچک دست بکشند و فروشگاه‌های دایر کنند.

 

*این جلسه مربوط به چه سالی بود؟

فکر می‌کنم حدود 1345. وقتی ایشان شهر‌آرا را ساخته بود و ما می‌خواستیم برای قنات‌های آب دریان اقدام کنیم که احیاء کنیم. باید به شما بگویم که دریانی‌ها يك ژن مخصوص دارند و برای کار جمعی همت می‌کنند. مثلا، بعد از انقلاب وقتی هنوز اسمی از شوراها نبود، قبل از آنکه قانون شوراها بوجود بیاید، ما در دریان شورا تشکیل دادیم. ما الان شهرداری خودکفا داریم و هزینه‌اش را هم خودمان تامین می‌کنیم. دریان یک آبادی کوچک است اما مطابق با یک شهر می‌شود: آسفالت دارد، بیمارستان دارد، درمانگاه دارد، و همه را هم خود دريانی‌ها درست کرده‌اند.

 

*حاج مهدی دریانی خیلی باهوش بودند. آیا تحصیلات هم داشتند؟

حاج مهدی: تحصیلات قدیمی داشت. ایشان اگر الان زنده بودند، بیش از صد سال داشتند. تحصیلات آن موقع هم آکادمیک نبود اما ایشان فکر هدف و بازی داشت. خود ایشان هم از کم شروع کرد و به بالا رفت. ایشان تنها کسی است که همه ثروت‌شان در ایران ماند و هر چه داشت را در ایران خرج می‌کرد و یک دینار از پولش را از مملکت خارج نکرد. یک بار از ایران بیرون رفت و آن هم برای سفر حج بود. ایشان همیشه به ایران علاقه داشت و دریانی‌ها هم ایشان الگو گرفته‌اند.

یک موقع در صنعت چایی، حرف اول را دریانی ‌ها می‌زدند و کارخانه‌هاي چای داخلی در شمال كشور، در دست دریانی‌ها بود. یک موقع در تمام ایران فقط چای عقاب و  چای جهان می‌دیديد. البته شرکت‌های دیگر هم بودند اما نه در حد اینها. اما به تدریج بر اثر ندانم‌کاری، برندهاي خارجی آمدند و اسم ما را گرفتند.

 

*شما از کی داستان زندگی حاج مهدی دریانی را شنیدید. ایشان چطور شد که به تهران آمدند؟

حاج آقا پورمطلب: برادرشان مرحوم حاج علی اکبر اول در رضایيه سابق و اروميه فعلي بودند و کم‌کم به تهران می‌آیند. ایشان در زمینه چای فعالیت داشتند. مرحوم حاج مهدی پیش برادرشان کار می‌کردند. آن موقع شرکت‌های چای، کارتون‌های چای را به مغازه‌ها می‌دادند و هفته به هفته می‌رفتند پولشان را قسطی جمع می‌کردند. هفته به هفته می‌رفتند در شهرستان‌ها می‌ماندند که به آبادی‌های کوچک چای بفروشند. حاج مهدی اول پیش برادرشان کار می‌کردند و كه بعد ایشان فوت کردند، خودشان چون جنبه و جنم لازم را داشت، کار کرد و خدا را شکر موفق شد و دریانی‌ها هم از ایشان الگو گرفتند. مردم خیلی از ایشان راضی بودند. خیلی‌ها احتیاج داشتند می‌رفتند از حاج مهدی پول قرض می‌گرفتند. ایشان می‌گفتند همیشه سعی کنید با مردم صادقانه برخورد کنید چون بالاترین سرمایه صداقت است. صداقت اعتبار است. می‌گفت آدم اعتبارش را یک عمر به دست می‌آورد، در یک ساعت از دست می‌دهد. سعی کنید در آن یک ساعت این اعتبار را از دست ندهید. ما صبح که در مغازه را باز مي‌کردیم اول بسم‌الله را می‌گفتیم  و بعد مي‌گفتيم «الهی به امید تو، خدایا روزی ما را خودت حواله کن.» الان هم سعي مي‌کنیم همین سنت‌های خوب را حفظ کنیم و در کنار آن از تکنولوژی روز استفاده کنیم. من همیشه به آقای مهدی عارفي که مدیر عامل مجموعه است می‌گویم ما باید این صداقت را همیشه رعایت کنیم.

 

آقای عارفي. آیا شما این موارد را به صورت دستورالعمل در آورده‌اید یا اینکه اینها همه به صورت نانوشته باقی مانده است؟

عارفي: ما یک اساسنامه داریم که کسانی که می‌خواهد عضو شوند باید این دستورالعمل کلی را رعایت کنند. البته شرایط اخلاقی و عرفی هم هست که فروشگاه‌های ما رعایت می کنند و موارد دیگری مثل متراژ، مکان فروشگاه، نوع برخورد با مشتری، سابقه فروشگاه و مواردی از این دست  وجود دارد که تماما باید رعایت شود.

 

*به جز مواردی مثل متراژ و مکان فروشگاه،آن دستور‌العمل‌های کلی که باعث می‌شود آن خوشنامی و اعتبار برند حفظ شود، چه نکاتی است؟

عارفي: اکثر فروشگاههاي ما دریانی و فامیل و دوست و آشنای خودمان هستند و با این فرهنگ بزرگ شده و جزء وجودشان شده است. چند نفری که دریانی نیستند هم یا دوست ما بودند یا ضامن‌هایی دارند که دریانی هستند كه آنها و نوع کار و صداقت‌شان را تایید می کنند. ما دریانی‌ها با این شغل عجین هستیم. بچه که بودیم پدر من صبح بعد از نماز می‌رفت سرکار و شب هم آخر وقت می‌آمد. همیشه مردم‌دار و خونگرم بودند و به خاطر روابط عمومی بالایشان، با مردم رابطه‌ی بسیار خوبی داشتند.

 

*خود شما هم در مغازه پیش پدرتان بوديد؟

عارفي: بله. من، هم در خرده فروشی پیش ایشان بودم و هم در زمان دانشجویی هم در عمده‌فروشی پیش ایشان بودم.

 

*در چه رشته‌ای درس خوانده‌اید؟

عارفي: مدیریت بازگانی

 

*یعنی دقیقا همان رشته‌ای که باید می‌خواندید. رشته‌تان را هدفمند انتخاب کردید؟

عارفي:(خنده) بله. دقیقا.

 

*حاج آقا پورمطلب. فرمودید که حاج مهدی دریانی مجموعه آپارتمان‌های شهرآرا را ساخت. چطور سراغ این کار رفته بودند؟

حاج آقا پورمطلب: به تدریج که تهران بزرگ می‌شد، امکان اینکه هر کس یک زمین داشته باشد و در آن خانه بسازد نبود. حاج مهدی این کار را کرد که مردم خانه‌دار شودند و بالای سرشان سقف باشد. هدف ایشان این بود که دریانی‌ها و غير درياني‌ها صاحب زندگی و خانه باشند و خیلی به مسائل مالی آن فکر نمی‌کرد.

 

*شعبه‌هاي مغازه‌هاي درياني‌ها از وقتي كه خود حاج مهدي زنده بودند شروع شده بود. درست است؟

همه سعی می‌کنند از اشخاصی که پیشرفت کرده‌اند الگو بگیرند و خود دریانی برای دریانی‌ها و بقیه یک الگو بود. وقتی ایشان در کار چايی بود، بیست درصد دریانی‌ها در اين كار بودند. بعد دریانی‌ها در کار لوکس‌فروشی بودند و یک موقع در تهران پنجاه شصت تا لوکس‌فروشی، دریانی بود. علت منورالفکری دریانی‌ها هم این بود که هجرت کردند. دریان یک آبادي کم محصول کم آب است. محصول اصلي دریان بادام و گندم بود و كار کشاورزی جوابگوی‌شان نبود. اهالی دریانی در زمان تزار به روسیه می رفتند، آنجا کار می کردند و درآمدشان را در دریان هزینه می‌کردند. بعد از آن، وقتی نمی‌شد به روسیه رفت، به ترکیه رفتند. پدر من چهارده سال در ترکیه کار می‌کرد و درآمدش را به دریان منتقل می‌کرد. هجرت یکی از دلایل موفقیت دریانی‌ها بود و اصولا در هجرت است که انسان پخته می‌شود.

 

*بسیار سفر باید، تا پخته شود خامی

حاج آقا پورمطلب: بله. آنها می‌رفتند و فرهنگ‌های خوب را می آوردند. ما باید از غرب از صنعتشان و پیشرفت‌شان الگو بگیریم نه از ولنگاری آنها. دریانی‌ها هجرت می‌کردند و خودشان هم فعال و پر کار بودند بنابراین موفق شدند. یکی از جاهایی که قنات زیادی دارد دریان است. در دریان بیش از بیست قنات وجود دارد که طول بعضی از این قنات‌ها حدود سه هزار متر است و اینها همه با سخت‌کوشی و تلاش دریانی‌ها درست شده است.

 

*حاج آقا. اجازه بدهید برگردیم به داستان زندگی شما كه خیلی مختصر توضیح دادید و از روی آن رد شدید. خودتان چگونه وارد کار شدید؟

مدرسه‌ام که تمام شد رفتم دم مغازه کارگری کردم. بعد یواش یواش یک سرمایه جزیی به هم زدم و یک مغازه در قلهک گرفتم. آن آقایی که پیش ایشان کار می‌کردم الان پدر خانم من است. در آن هفت هشت سالی که کارگر بودم در دو جا کار می‌کردم: یکی‌شان آقای قاضی بود  که خدا بیامرز فوت کرده و دیگری هم پدر خانم من است. بعد از آن با یک نفر شریک شدم و در قلهک مغازه گرفتم. من پنجاه و پنج سال کار کرده‌ام، اما باید بگویم صد سال کار کرده‌ام چون ما روزی شانزده ساعت کار می‌کردیم. صبح در مغازه را باز می‌کردیم و شب ساعت یازده در مغازه را می‌بستیم و به خانه می‌رفتیم. جمعه‌ها هم یک هفته من سر کار بودم و یک هفته هم شریکم. کار کردیم که به اینجا رسیدیم. من آن مغازه در قلهک، خیابان یخچال را داشتم و بعد رفتم در خیابان هدايت در یک مغازه دیگر شریک شدم و آنجا را هم داشتم و بعد یک عمده‌فروشی دایر کردیم. بعد که سن‌مان بالا رفت و تجربه پیدا کردیم، با دوستان دیگر این فروشگاه‌های زنجیره‌ای را راه‌اندازی کردیم. اولین شرکت فروشگاه زنجیره‌ای که به ثبت رسیده، شرکت ماست. یعنی قبل از ما هیچ  شرکتی به اسم فروشگاه زنجیره‌ای ثبت نشده بود. برای این فروشگاه‌های زنجیره‌ای دریانی‌ها را دور هم جمع کردیم و از جوان‌هایی مثل اقای عارفی کمک گرفتیم تا یک مجموعه کارآمدتر داشته باشیم كه در آن، هم از تجربه و سن بالای قدیمی‌ها استفاده کنیم و هم از فکر جوان‌ها.

 

* وقتی می‌خواستیم با اقای عارفی صحبت کنیم، اصرار داشتند که شما هم حضور داشته باشید تا ما بیشتر صحبت‌های شما را بشنویم.

حاج آقا پورمطلب: الحمدلله ایشان یک جوان فعال و خوشفکر هستند و ما هم مشورت‌هایی که لازم است را به ایشان داده‌ایم. ما تجربه‌مان را به ایشان منتقل می‌کنیم و می‌گوئیم سعی کنید این تجربه‌های موفق را به کار بگیرید و خودتان هم تجربه‌ها و علم جدید را بیاورید داخل کار. قبل از ایشان کسان دیگر بودند که نتوانستند موفق باشند ولی از آن موقع كه ایشان مدیر عامل اینجاست موفق است. ما از ایشان راضی هستیم.

 

آیا در طی این سال‌ها تولید داشته‌اید؟

حاج آقا پورمطلب : بله. همیشه این مسئله را مد نظر داشته و داریم. الان من خودم مدیر عامل شرکت «عمران دریان» هستم در آنجا لبنیات را در خود دریان تولید می‌کنیم. من هم سهامدار آن هستم و هم مدیر عامل. شکلات «آنیش» را داریم که من آنجا عضو هیأت مدیره هستم. البته در هیچ کدام از اینها به ما حقوق نمی‌دهند و همینطور افتخاری كار می‌کنیم (خنده). یک سرمایه جزئی داریم و بیشتر از تجربه استفاده می‌کنند. در اینجا هم كه آقای عارفی از ما مجانی کار می‌کشد. (خنده.)

گفتگو با مهدی عارفی عارفی داریان، مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

گفتگو با مدیرعامل جوان فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان به هیچ عنوان سخت نیست. بدلیل صراحت و رک گویی در گفتار و همچنین ارتباط بی آلایشی که برقرار می کند. او کسی هست که آمده، ذهنیت خوبی که از سوپر مارکت های دریانی به عنوان امین محله هایمان می شناختم را با ایده ها و روش های بروز و نوین دنیا تقویت کند. مجموعه او در واقع احیا کننده یک هولدینگ بزرگ کسب و کار قومیتی از محله ای محروم در شمال غرب کشور است. محله ای که با خوشنامی و مردم داری توانسته واژه ای را به ادبیات اقتصادی اضافه کند و آن را در مقابل خرید مایتجاج روزانه خانوار قرار دهد.

هولدینگ یاران دریان شامل چند مجموعه است که عبارتند از فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان، برند محصولات غذایی شاندل، شرکت پخش آريا بد ديبا دریان، مجموعه تبلیغاتی دریان رسانه، ماهنامه خریدانه، مرکز مطالعات خرده فروشی داریانیک ، فرا امتياز دريان و ... 

 

در ذهن بسیاری از مخاطبان ایرانی اولین واژه‌ای که از سوپر مارکت و یا خواربار فروشی شکل می‌گیرد "دریانی" است این ذهنیت از کجا شکل گرفته است؟

فکر می‌کنم از سال 1302 در خیابان انقلاب؛ اولین بقالی بود که دریانی ها تاسیس کردند. نمی‌دانم دقیقا صاحب آن چه کسی بوده است ولی مربوط به 90 سال پیش بوده است.

 

به همین شیوه و شکل و شمایل کار می‌کردند؟

در ابتدا خواربار فروش بودند، همگیشان سر تاس داشتند، فله فروش بودند. حبوبات و از این جور جنس‌ها می‌فروختند چون آن موقع جنس ها تنوع امروزی را نداشتند.

دریانی‌ها بیشتر از صنعت چای شروع شد فعالیت‌شان در تهران. از آن روستا و آبادیی که بودند، آمدند تهران. دریانی‌ها بیشتر کشاورز بودند. آمدند در شغل بقالی‌ها و فروش چای در بازار شروع کردند به فعالیت. کم کم چون شم اقتصادیشان خوب بود و اتحاد داشتند؛ مثلا اگر من شاگرد مغازه بودم پس از این اینکه صاحب کار می‌دید که می‌تواند، به من اعتماد کند، من را وارد سهام همان فروشگاه می‌کرد و خیلی از همان دریانی‌ها به همین شیوه داماد آن فروشگاه می‌شدند. این پیوندها همین طور بزرگ و مستحکم‌تر می‌شد تا زمانی که می‌خواست مکانی رو بخرد، صاحبکار کمکش می‌کرد تا بتواند پیشرفت بکند وقتی که شاگرد رشد می‌کرد و احساس می‌کردند شاگرد می‌تواند خودش صاحب کار شود، حتما این کار را برای او می کردند. آنها مثل یک زنجیر به هم وصل بودند تا نام دریانی رشد کند. واقعا اتحاد و اجرای اتحاد بود که بین آنها وجود داشت.

 

ما معمولا محله ای به اسم ایرانی‌ها و یا فارس‌ها  در هیچ کجای دنیا نداریم ولی محله چینی‌ها، هندی‌ها، عرب‌ها و ترک‌ها داریم و یا وقتی که در مغازه‌ای با زبان آذری با صاحب مغازه آذری زبان آن صحبت می‌کنید مشغول تخفیف می‌گردید، این عرق به آذربایجان از کجا آمده آیا این عرق و تعصب برای دریان بصورت خاص وجود دارد؟

مسلما. اول این عرق به دریان وجود دارد این رو که نمی‌شود منکر شد ولی عرق به آذری بودنمان هم 100 درصد است. ما آذری هستیم و به آذری بودنمان هم افتخار می‌کنیم. ولی در اصل ما دریانی هستیم و می‌شود گفت بعضی وقت‌ها از تبریزی‌ها خوشنام‌تر هستیم.

 

دریان دقیقا کجاست؟

دقیقا بعد از شهرستان شبستر بعد از خامنه که تشریف می‌یاورید، آبادی دریان می‌شود. شما در دریان که می‌روید به نسبت بقیه آبادی‌ها منطقه شاید یک شهر کوچک زیبا، آب و هوای خوب، امکانات خوب، شهرداری خودگردان و اولین شورای شهر کشور، درمانگاهی که حاج آقا (حاج آقا پورمطلب) فرمودند برای زلزله دارند، می سازند و ...

 

ایده شکل‌گیری فروشگاه‌های زنجیره‌ای یاران دریان دقیقا از کجا آمده است؟

خود بنده از 4/9/86 وارد یاران دریان شدم. تاسیس شرکت از سال 1383 بوده است. ریش سفیدان دریانی با جلساتی که داخل حسینیه دریانی‌ها برگزار می‌شد. شرکتی را به نام همیاران دریان ثبت کردند. ما تقریبا 600 فروشگاه دریانی در سطح شهر داریم. تمام ایده این بود که این 600 فروشگاه را بشود متحد کرد و یک شکل بکنند، با لگوی خاص، طراحی خاص، ولی راه و رویه را یک مقدار اشتباه رفتند.

اینکه ما بخواهیم 600 فروشگاه را با متراژه‌های مختلف متحد شکل کنیم واقعا نمی‌شود و خیلی سخت است و باید حتما طبقه‌بندی شود. بیشتر به سمت پخش مواد غذایی رفتند.

 

سوال دقیقا همین جاست اکثر فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در دنیا یا در ایران شکل می‌گیرند اول با یک ایده‌ای یک برند را می‌سازند، تامین کنندگان را مشخص می ‌کنند و بعد اعلام عمومی می‌کنند. فروشگاهی ساخته می‌شود و مشتریان برای خرید می‌روند ولی شما کاملا مسیر را  بر عکس رفتید. فروشگاه‌ها موجود بودند و شما می‌خواستید آنها را تبدیل کنید به یک زنجیره این موضوع چه مشکلاتی رو براتیان فراهم کرد؟

در واقع یک مهندسی معکوس بود. در مهندسی معکوس همیشه کار سخت تر است. زمانی که من آمده بودم این کمرنگ شده بود یاران دریان تبدیل شده بود به یک بخش مواد غذایی.

سال 85 نامش را عوض کردند و از همیاران به یاران تغییر نام داد. اتفاقی که افتاد ما آمدیم، دیدیم اصلا اساسنامه ای که نوشته شده بود؛ مناسب این کار نیست. تقریبا 2 سال طول کشید تا من بتوانم یک برنامه ریزی خاص کنم و بتوانم آن بخش را جمع و جور کنم. هزینه‌ها را جبران کنم. وارد بازی که شدیم دیدیم خوب ما نمی‌توانیم عملا با 600 تا 700 فروشگاه شروع کنیم.

 

آیا تمکین نمی‌کردند و نمی‌پذیرفتند زیر یک پرچم بروند؟

موضوع تمکین نیست شما وقتی که می‌آیید می‌گویید 600 تا فروشگاه دارم و می‌خواهم 600 فروشگاه را در اختیار بگیرم باید عملا با یک برنامه ریزی دقیقی انجام دهید. آن چیزی که من گفتم خدمتتان مهندسی معکوس دقیقا با 6 و 7 فروشگاه راحت تر به 600 فروشگاه می‌رسد.

ما آمدیم برنامه‌مان را با 7 فروشگاه شروع کردیم. هیچ موقع آدم نباید لطف خداوند را فراموش کند، خدا همیشه با ما بوده است و محبت‌های حاج آقا واقعا پشکار مجموعه یاران دریان و تمام دوستانی که با هم همکاری کردیم، همفکری کردیم در این چند سال. خود حاج آقا پورمطلب، اعضای هیئت مدیره، آقای عیدی، کمیته خرید، آقای کوثری، آقای مهندس دادخواه، آقای مهندس نجات، آقای اسماعیلی نیا خیلی ها که بودند یا همین دوستانی که الان هستند . آقای ظریفیان و ... دارند تلاش می‌کنند این مجموعه دارند تلاش می‌کنند، این مجموعه رشد پیدا بکند. من از همگیشان ممنونم. هیچ وقت در یک کار گروهی نمی شود فرد به تنهایی جایگاه داشته باشد.

 

ایده اولیه از کی بود؟

ایده اولیه که بخواهیم یک همچین کاری را بکنیم از خود من بود.

 

شما خودتان فروشگاه دار بودید؟

هم پدر عمده فروشی داشتند و هم خرده فروشی، در جفتشان هم کار می‌کردم. من خودم به شخصه 6 سال در آنجا کار می‌کردم.

 

چرا ایده فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان به عنوان بزرگترین خرده فروشی مستقل کشور شکل گرفت.

من رشته تحصیلیم مدیریت بازرگانی بود و به هر حال زمان دانشجویی هم ویزیتور بودم. ویزیتور شرکت ایران کف بودم. آمدم داخل فروشگاه. به  هر حال این کار، کار خیلی سختی است. گفتم من درس خواندم بهتر است بروم در رشته خودم کار کنم. با آقای سمیعی مدیر عامل وقت یاران دریان جلسه‌ای داشتم. من اول به عنوان قائم مقام مدیر عامل وارد یاران دریان شدم. دقیقا 4/9/86 که آمدم 10/10/86 مدیر عامل شدم. یعنی تقریبا 40 روز بعد آقای سمیعی رفتند. این که من می‌گویم دو سال روی این موضوع کار کردم. در ابتدا این مجموعه با ایده پخش کار می‌کرد. من کسی هستم که از همه مشورت می‌گیرم. از مشورت ضرر ندیدم. همه نظرات و پیشنهادات را خواندم و شنیدم، چه موافق چه مخالف نظرات را جمع کردم. از شرکت‌ها، از دریانی‌ها، از دوستان، از دشمنان، فرق نمی‌کرد. کسانی که دوست داشتند این شرکت پا بگیرد و تبدیل شود به فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان.

در واقع همان تحقیقات بازاری که امروزی ها می‌گویند. نشسیتم یک برنامه دقیق تنظیم کردیم. زمانی که آقای مهندس نجات اینجا بودند، این دوستان واقعا کمک کردند؛ چیزی که اتفاق افتاده دیدیم که من نمی‌توانم 600 فروشگاه را بیاورم زیر بیرقم. زیر پرچم یاران دریان. چون کنده‌اش کنده بزرگی بود. متراژها یکی نیست و نبود. فروشگاه‌ها سطحشان یکی نبود. اومدم با 7 فروشگاه تاپ تهران که A+ ما هستند. الان هم همینطور. به غیر از یکی از آنها. این کار را استارت زدم. تک‌تک به پای این فروشگاه‌ها رفتم. با مدیرانشان صحبت کردم. ایده‌ ام را گفتم. قبول کردند و استارت را زدیم. قراردادهای بسیار خوبی بستیم. شرکت‌های بزرگ خیلی به ما کمک کردند. این به یکباره در تهران پیچید و7 تای ما شد 12 تا، 12 تای ما شد 25 تا، 25 تا شد 52 تا، شد 66 تا و 76 تا و 84  و الان که من در خدمت شما هستم 95 فروشگاه در تهران داریم.

 

برای ورود به این کار شما طرح کسب و کار تهیه کرده بودید ؟ آیا نقشه راه هم داشتید؟

ما یک اساسنامه‌ای را نوشتیم. دقیقا از سال 88 این مجوز گرفته شد از وزارت بازرگانی و استارش خورد. باید تشکر بکنیم از آقای رادمهر و آقای اسماعیلی که زحمت کشیدند برای مجموعه یاران دریان. این ایده ایده‌ای است از همه جا الگو گرفتیم. از وال‌مارت گرفتیم، از کرفور گرفتیم. از سون‌الیون، از میگروس ترکیه گرفتیم. از خوبیها گرفتیم که بتونیم بدی‌های خودمان را بپوشانیم. ما بیشتر هماهنگ کننده این فروشگاه ها هستیم و هدفمان این است که بتوانیم هر چهار پایه را داشته باشیم.

مصرف کننده- فروشگاه دار- تامین کننده و تولید کننده - سهامداران

ما آمدیم اینجا یک چیز را پررنگ کنیم. قدیمی‌ها می‌گفتند عرضه و تقاضا.

در جامعه امروزی عرضه و تقاضا هست. قدیم تقاضا وجود داشت عرضه کم بود الان عرضه زیاد. رقابت سخت شده است. الان ما در این میان یک چیز را به وجود آوردیم به نام عرضه‌گر. آن عرضه‌گر است که می‌تواند عرضه را به دست تقاضا برساند. اگر ما نباشیم منظور از ما مجموعه یاران دریان است. می‌آیند و خیلی از کالا‌هایی که مد نظرشان هست می‌ماند روی دستشان که چطور برای مردم تبلیغ کنند و معرفی بکنند. شما شاید توی صنف لبنیات بالای 100 برند لبنیات داشته باشیم ولی چرا بعضی برند‌ها مثل دامداران چوپان، کاله، پاژن، بقیه اول هستند. چون هم کیفیت خوب داشته و هم مبلغان خوبی دارند. در واقع ما عنصر پخش خوب را در اختیار داشتیم.

در مورد طرحی هم که شما گفتید ما برنامه ریزیمان این خواهد بود که 100 فروشگاه در تهران خواهیم داشت.

 

به نظرتون این کافی خواهد بود برای جمعیت 12 میلیونی تهران؟!

ببینید به هر حال ما در تهران در حال حاضر  بالغ بر 30 هزار فروشگاه داریم که دارند کار می‌کنند. حالا چه زیر پله‌ای باشد یا سوپرمارکت. به غیر از زنجیره‌ای هایی که دارند کار می‌کنند. تهران یک اقیانوس است. ما نمی‌توانیم بگوییم ما همه جا می‌توانیم باشیم. دوست داریم باشیم ولی بیشتر تجمع ما در مناطق شمالی تهران است و چون صاحب فروشگاه هستیم، داریم سعی می‌کنیم در همان نقاط بیشتر فعالیت‌هایمان را انجام بدیم. اتفاقی هم که دارد می‌افتد این 100 فروشگاه وقتی تکمیل بشوند؛ ایده بنده این است سعی می‌کنیم توی 100 فروشگاه اول ما، طلایی های ما هستند. A کلاس‌های ما هستند. توی این 100 فروشگاه بمانند. هر خوبی که وارد می‌شود یکی‌ را به B کلاس و C کلاسمان انقال بدهیم. شاید در آینده بشود 3 تا 100 تا ولی داریم به هر حال می رویم جلو. کم کم دوست داریم به شهر‌های دیگر برویم فقط در تهران تمرکز نکنیم.

انشاء‌الله اولین شعبه غیر شهر تهران را در شهر سلمان شهر استان مازندران می‌خواهد افتتاح بشود. به استان البرز خیلی علاقه دارم که بتوانم آنجا باشیم . انشاءالله مشهد مقدس، شیراز، اصفهان، تبریز، دوست داریم بتوانیم به آنجا هم خدمت بدهیم و شعبه داشته باشیم. به هر حال ایده ما و آن برگ برنده ای که نسبت به فروشگاه‌های زنجیره‌ای در اختیار داریم؛ احترام مستقیم و تک به تک به مصرف کنندگان است که در واقع هیچ کدام از فروشگاه‌های زنجیره‌ای این امکان را در داخلشان ندارند.

 

مجموعه شما مجموعه‌ای است که به هر حال از بافت سنتی بالا آمده  است؛ در حالی که فروشگاه‌های زنجیره‌ای فروشگاه‌هایی هستند که با الگو برداری یا کپی برداری از نمونه‌های غربی ایجاد شده‌اند و قاعدتا خیلی جلوتر از شما بوده‌اند؛ علمی تر کار کردند؛ فضای عرضه داشتند؛ به مشتری حق انتخاب و گشتن میان قفسه‌ها را می‌دهند اما شما درست نقطه قوتتان را در چیدمان موفق می دانید. من دیالوگی را از شما شنیدم که شما شعاری را دارید که "ما در دریانی‌ها نداریم، نداریمبحث این است که قاعدتا با این همه تفاسیر شما توان این را نخواهید داشت که مثلا در 75 متر تا 100 متر فضا با 13 هزار مترمربع فضا رقابت کنید. برای این موضوع چه برنامه‌ای دارید؟

ببینید این که شما گفتید علمی‌تر هستند از حضرت علی (ع) روایتی است که می‌گویند: "تجربه از علم بالاتر است."

ما اولا آمدیم فرهنگ کشورمان را در نظر گرفتیم. این بالاترین چیزی هست که شما باید در هر کسب و کاری در نظر بگیرید. فرهنگ ما، فرهنگ ماست. ما در مجموعه یاران دریان هم تجربه داریم و هم علم؛ در واقع تلفیقی از این دو را در اختیار داریم. تجربه بزرگانمان مثل حاج آقای پور مطلب، آقای یزدانی، آقای رجایی، و دوستان و علم روز تمام دنیا، آقای نجات، آقای ظریفیان، همه دوستانی که دارند، کار می‌کنند. دارند ایده را می‌برند جلو. خیلی وقت‌ها شده حتی با یک جمله. ولی سعی کردیم مشاوره بگیریم و بتوانیم کمک حال باشیم. در یک واحد 75 متری ما بالغ بر 4000 قلم جنس چیده می‌شود. این خودش معماست دوست دارم، با هم برویم وارد یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بشویم و ببینیم این 4000 قلم جنس چگونه چیده می‌شود.

 

یعنی شما ادعا این را دارید اصول علم "مرچندازینگ" را در فروشگاه‌هایتان اجرا می‌کنید؟

دقیقا ببیند شما محال است آن 4000 قلم جنس را بتوانید داخل 75 مترمربع مانند ما چیدمان بکنند. اصلا محال است. اصلا خود این دریانی‌ها به نظر من معماران خبره ای  هستند.

 

چقدر مشتری می تواند این اقلام را پیدا بکند؟ یعنی مشتری اگر راهنما یا صندوقدار یا شاگرد مغازه را از او بگیریم می‌تواند جنس را پیدا بکند؟

ببینید من عرض کنم خدمتان، مشتری های ما اکثرا فروشگاه‌هایی می‌روند که قدمتشان زیاد است. مثال عرض می‌کنیم ما مشتریانی را داریم که 30 سال هست که دارند از فروشگاه های ما خرید می‌کنند پس ناخودآگاه جای آن کالاهایی که مورد نظرشان است می‌دانند و پیدا می‌کنند. در واقع دقیقا می‌دانند جای هر کالایی کجاست.

ما این مشکل را نداریم چون با مردم عجین هستیم. بشخصه مخالف ورود فروشگاه‌های زنجیره‌ای خارجی هستم. ما ایرانی هستیم. ای کاش فروشگاه‌های بزرگ مثل شهروند مثل رفاه، شهروند، اتکا، سپه، تمام دوستان به گونه ای عمل بکنند تا مردم از فروشگاه های خودمان خرید کنند چون آنها بزرگان این صنعت هستند. بزرگان در حقیقت زنجیره‌ای در کشور هستند.

 

شما مخالف حضور فروشگاه های زنجیره‌ای خارجی در ایران هستید؟

می‌خواهیم همین موضوع را آسیب شناسی کنیم. این تجربه  را داشتیم و از قبل هم انقلاب داشتیم. خیلی از کارشناسان یکی از دلایلی نارضایتی های اجتماعی در آن دوره را تاسیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله فروشگاه‌های کوروش می‌دانند که باعث نارضایتی کسبه بازار گشته بود. یعنی یک مدل غربی آمده بود و با مدل کسب و کارهای سنتی بازار رقابت می‌کرد. حالا همین موضوع  را در چند سال قبل هم داشتیم. فروشگاهی که با الگوی غربی و با سرمایه‌گذار خارجی وارد ایران شد و بدون تبلیغات آمد و رقیب فروشگاه‌های زنجیره‌ای ما که متولیان دولتی یا سازمانی داشتند؛ شد و همچنین متولیانی داشتند که از نظر تامین سرمایه، ارتباطات و همچنین تامین کالا و قیمت گذاری و به هیچ عنوان محدودیتی نداشتند و این فروشگاه با چند راهکار ساده آمد و پارکینگ را رایگان قرار داد و عرضه کالا را به صورت ارزان و رقابتی نمود. نمی‌توانید بگویید این فروشگاه به فروش شما و یا رفتار مصرف کنندگان تهرانی اثر نگذاشت؟ آیا مبحث را قبول دارید؟

اول سئوال آخرتان رو جواب بدهم، نه، روی فروش ما اثر نداشت. ما اولا خوشحالیم که هایپر آمد چون باعث شد. انسجام ما دریانی‌ها بیشتر بشود. شاید اگر هایپر نمی‌آمد چند سال طول می‌کشید که ما به اینجا برسیم.

اینکه هایپر استار آمد، ما باید این را قبول کنیم هر کجا در دنیا دولت ناظر بوده است؟ دولت وارد کارها شده است؛ آن کشور ضربه خورده است. دولت همیشه باید ناظر باشد. اگر ناظر خوبی باشد، مملکت جلو خواهد رفت. در انقلاب ما هم همینطور بوده، اول همه کارها دولتی بود. الان اگر دقت کنید دارد کم کم کارها به بخش خصوصی واگذار می‌شود. این خیلی خوب است. ای کاش این کارها بیشتر شود. در رابطه به اینکه هایپر به ایران آمد، ببینید امکاناتی که به هایپر دادند.

 

امکانات را با خودشان آوردند یا به آنها داده شد؟

ببینید خیلی از امکانات هم داده شده است و شما باید قدرت داشته باشید که بتوانید اتوبان رو اینطوری باز کنید یا آنطوری باز کنید و همچنین زمینی که به آنها واگذار شده است.

 

شما رفتید و این امکانات ر به شما اختصاص ندادند؟

خیر. به ما یه همچین امکاناتی داده نشد و ما دنبالش هم نیستیم . علت دارد من تمام ایده‌ام این است که بیت المال باید جایی هزینه بشود که برای خود مردم سودآور باشد. ما می‌توانیم با مجموعه که الان داریم به مردم خدمت کنیم. احتیاجی به این جنس امکانات هم نداریم.

 

شما نمی خواهید به سمت ایده شکل‌گیری فروشگاه‌ها بزرگ حرکت بکنید؟

ما اشلمان با آنها فرق دارد- آنها فروشگاه‌های بزرگ هستند ولی ما خرده فروشی هستیم. ما باید تجربه‌اش را داشته باشیم. ما نمی‌توانیم در اشل آنها کار کنیم و آنها هم نمی توانند در اشل ما کار بکنند. من هم اگر بخواهم در اشل آنها کار بکنم باید تجربه‌اش را داشته باشم. الان ثابت شده در کشور ترکیه چون آنها همسایه ما هستند. تقریبا دینشان با ما یکی هست و از نظر قرابت فرهنگی خیلی به هم نزدیک هستیم. الان ترکیه دارد می‌رود به سمت فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده فروشی و کوچک- آنها می‌گویند بزرگ‌ها شکست خورده‌اند- چرا چون هم بعد مسافت داشتند و هم هزینه‌های بسیار بالا- دقیقا مانند تهران خودمان.

 

یعنی همان تعریف امپراطوری‌های کوچکی که وجود دارد و الگوی‌های موفقی که در دنیا گسترش پیدا کرده اند؟

دقیقا – ببینید هایپراستار آمده در ایران – به علت اینکه بعد از انقلاب ایران به خاطر بعضی از مسائل و قوانینی که داشتیم و باید پایبند به آن قوانین باشیم در هر کشور که می‌خوهید زندگی بکنید.

مردم ما در دوران های مختلف که سفر کرده اند، حالا چه به کشور ترکیه‏، چه به کشورهای حوزه‌ خلیج فارس (کرفور) را دیده اند این دوستان آمده اند دقیقا دکور همان فروشگاه را کار کردند، لوگو دقیقا همان لوگو است. مردم ما چون این را می ‌بینند یک تازگی برای مردم ما داشت.

من از این لحاظ عرض می‌کنم که الان دارد چند تا برند ترکیه‌ای وارد ایران می‌شود و شده است. ما وقتی خودمان می توانیم کار را انجام بدهیم. از فرمایشات امام راحل است "باید خودمان انجام بدهیم نه کس دیگر"

 

یعنی دیدگاه شما این است هر الگویی منهای الگوی جهانی؟

دقیقا منهای جهانی – من می‌گویم باید ایرانیزه باشد. ببینید الان هایپر به مشکل خورده است. شما وقتی وارد هایپر شوید، می بینید چیدمان سری اول را ندارد.

 

چرا؟

چون ایران است که سیستم‌های خاص خودش را دارد- شما وقتی وارد فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌شوید. متاسفانه متاسفانه یک درخواست‌های نابجایی از تولید کنندگان می‌کنند.

 

یعنی چه درخواست‌هایی؟

تنها فروشگاه‌ زنجیره‌ای که روی یک روش، روی یک سیستم دارد کار می‌کند و تمام بازیش را بر مبنای الگوی برد- برد هست. فکر می‌کنم مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای یاران دریان هست. ما و بقیه دوستان هزینه‌هایشان و هزینه‌های جانبی بسیار زیادی دارند.

 

شما را هم خیلی ها متهم می‌کنند به بحث‌های مافیایی ورودی می‌گیرید ولی خیلی‌ها اعتقاد دارند که تعیین کننده قیمت در بازار دریانی‌ها هستند؟ شما این را قبول دارید؟

نه من این را قبول ندارم.

 

شما چه سهمی از بازار را دارید؟

اگر 400 تا 500 فروشگاه دریانی که در تهران وجود دارد، در مقایسه با 30 هزار از فروشگاه دیگری که وجود دارد. دریانی‌ها چه سهمی دارند؟ چه سهمی را خواهد داشت؟ درصد ما بسیار کوچک هست.

 

بحث فقط سهم بازار نیست شما بخشی از مصرف کنندگان را مخاطب قرار داده اید و فروشگاه‌هایی را در مراکز 1 و 2 و 3 و بالای شهرنشین در اختیار دارید که سطح بسیار مرفه‌نشین تهران هستند. قاعدتا الگویی که در شهرستان هم گرفته می‌شود تقلیدی از همین سبک زندگی هست. یعنی اگر سبک و سیاق خرید در منطقه تغییر بکند، قاعدتا این الگو می‌آید در مناطق پایین شهر و بعد از آن شهرستان‌های بزرگ و شهرستان های کوچک و این روند رفتار مصرف کنندگان را تغییر می‌دهد؟ این را شما نمی‌پذیرید؟

ببینید ما هم به هر حال سیستم‌های خاص خودمان را داریم. اول بحث ورودیه را مطرح کردید ببینید مسئله‌ای وجود دارد در مورد فروشگاه‌های زنجیره‌ای ما تعداد فروشگاه‌هامان زیاد است. ما ورودیه می‌گیریم در سال‌های بعد نمی‌گیریم. ورودیه را از کالاهایی می‌گیریم که برند نیستند ولی پتانسیل برند شدن را دارند. باید روی آنها هزینه کرد.

 

در واقع شما پیش فروش کرده اید حتی اگر جنسی باشد که ‌فروشی نداشته باشد؟

جنس خوب، جنس با کیفیتی که پتانسیل برند شدن را داشته باشد. شما یک کالایی را می‌آورید کیفیت ندارد، کمیته خرید ما اصلا تائیدش نمی‌کنند. کالایی آمده تایید شده وارد مجموعه ما می‌شود. ما باید ابزاری را داشته باشیم که بتوانیم تبلیغش بکنیم. اگر آن ابزار به ما داده نشود، ما هم نمی‌توانیم آن را بفروشیم.

 

پس هزینه ورودیه ای که دریافت می کنید، به عنوان ابزار مروج فروش عمل می‌کنند؟

دقیقا – ببینید الگوی خرید مشتریان در فروشگاه‌های بزرگ و هایپر مارکت‌ها با الگوی خرید همان مشتریان در فروشگاه‌های یاران دریان کاملا با هم متفاوت است. در هایپر مارکت‌ها تقریبا می‌توانند هر برندی را بچینند به خاطر اینکه قالب عمده فروشی دارند ولی ما چون کاملا محلی هستیم و مشتریان از ما شناخت دارند و توقع دارند آن کالایی که دوست دارند و خوب است را بتوانند از قفسه‌ها بر دارند یا از فروشنده دریافت کنند.

 

من شما را متهم کردم که سنتی کار می‌کنید ولی کاملا اعتقاد دارم خیلی از سنت‌های شما با اصول علمی مطابقت دارند ولی کانالیزه شده نیست. یعنی بروی این سنت‌های بصورت علمی و آکادمیک بحث نشده است و مستندات و استانداردی برای آنها تنظیم نگردیده است. بطور مثال خود من در یکی از سخنرانی‌هایم به همین نکته اشاره کردم که CRM یا مدیریت ارتباط با مشتریان را باید بروید از دریانی‌ها یاد بگیرید. خیلی وقت‌ها فروشنده سوپر دریانی به مشتری می‌گوید: پسر حاجی فلان برنج را نبر چون حاج خانم از این برنج خوشش نمی‌آید. وایسا یه هفته دیگه برنج براتون می‌فرستم.

یعنی با این الگو و با جزئیات رفتار مصرف کننده و روابط مشتریان را آنالیز می‌کنند و راهکارهای به اصطلاح‌ امروزی باشگاه مشتریانی ارائه می‌کنند.

من این را قبول دارم ولی چقدر تلاش کردید، این فرهنگ را حفظ کنید و علمی تر و بصورت مستند و علمی توسعه بدهید؟ در بحث آموزش چه کارهایی کرده‌اید؟ از چه نرم افزارهایی استفاده می‌کنید؟

نرم‌افزار که از یک شرکت معتبر تهیه شده و تمام شعب ما در حال حاضر به آن مجهز هستند.

 

شما صندوق مکانیزه دارید؟

بله، همه فروشگاه های ما بدون استثنا فروشگاهی که شعبه ای از یاران دریان بشود باید از صندوق مکانیزه استفاده بکند و به مردم فاکتور بدهد.

در رابطه با فرهنگ مردم ما دوست دارند وقتی وارد فروشگاهی می‌شوند. یکی از تفریحات ما خرید است. کجای دنیا شما این قدر رستوران، فروشگاه و یا فست فود و از این جور چیزها دارید؟ هیچ کجا دنیا اینطور نیست شاید یک قسمتی محلی باشد و تجمع کرده باشند ولی در ایران خیابان به خیابان، فروشگاه است. مردم ما خرید را دوست دارند و برای آنها تفریح است. وقتی دوست دارند و می آیند خرید بکنند، دوست دارند احترام هم ببینند. شما بروید تک تک فروشگاه های زنجیره‌ای، ببینید پشت پیراهن‌های پرسنل فروشگاه های زنجیره ای نوشته اند، از من بپرسید ولی وقتی سوال می‌کنید چه برخوردی با شما می‌کنند. نهایتا با دست اشاره می‌کنند. "برو آقا اونجاست." ولی بیایید در فروشگاه‌های ما ببینید رفتارها چگونه هست به دلیل اینکه خود مدیران ما اکثرا دریانی هستند. خودشان در فروشگاه حضور دارند.

پس قطعا مروج فرهنگ خرده‌فروشی و سوپر مارکت‌های دریانی به شاگردان هستند و به نسل بعدشان هستند. این باعث چه اتفاقی بیافتد. دقیقا یک رابطه عاطفی با مشتری دارند و می‌دانند مشتری چه جنسی را می خواهد. اگر آن را به او ندهند بعدا به مشکل می خورند و همیشه هم می گویند و حتی توی بعضی از فروشگاه ها هم نوشته اند و نصب کردند : "ارباب ما، مشتری است"

حق با مشتری است غیر این شما شک نکنید احترامی که در فروشگاه های ما به مشتری گذاشته می شود در فروشگاه زنجیره ای نمی توانید، ببینید.

 

چقدر خودتان را زنجیره ای می بینید؟ شما در واقع در ساختار  اتحادیه دارید کار می کنید ولی چقدر الگوهایتان ثابت شده است، قیمت یکسان، جشنواره های فروش و تخفیف های هماهنگ، دکور و مواردی که در فروشگاه های زنجیره ای آنها را رعایت می کنند؟

همیشه در هر کشوری باید شرایط همان کشور را دید و سنجید. همانطور که می دانید ما الان در شرایط حماسه اقتصادی و سیاسی هستیم. شاید قیمت هر لحظه دارد تکان می خورد ولی باز هم با همه این احوال ما تامین کننده تمام محصولات نیستیم.

شاید در یک قسمتی، در بخشی از تامین کالاها وارد شده باشیم چون نمی توانیم اصلا همه کالاها را تامین بکنیم. سعی کردیم تمام قیمت را یکسان بکنیم. از لحاظ دکوراسیون که فرمودید . ببینید. امسال 5 فروشگاه را شروع کردیم. تمام قفسه ها و یخچال ها متحد الشکل می شوند. می دانید هزینه دکوراسیون در ایران بسیار گران است.

چون همین یخچال های روبازی که ما می خواهیم استفاده بکنیم باید موتورشان را از خارج از کشور وارد شوند و داریم سعی می کنیم جنس را تهیه کنیم که بسیار گران است. یک مقدار در این فشارها هستیم. در تمامی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان تمام یخچال ها، فریزرها و باز خواهد شد که این انتخاب مشتری را راحتر می کند، دقیقا همانند فروشگاه های زنجیره ای بزرگ. ببنید ما از این بزرگان ایده می گیریم.

همانطور که بازرسان این فروشگاه ها می آیند و در فروشگاه های ما و از ما ایده می گیرند؛ ما هم به دنبال کارهای بزرگ هستیم. من به دنبال این نیستم در تایید سوال شما که ما چقدر خودمان را زنجیره ای می دانیم . من آنقدر خودم را زنجیره ای می دانم که توی دل مردم هستم. شاید از لحاظ خیلی از دوستان ما 50% زنجیره ای شده باشیم.

 

ما لباس متحد الشکل نمی بینیم، کیسه متحد الشکل نمی بینم. آیا این فروشگاه زنجیره ای است؟ چیزی که ما از زنجیره ای ها می شناسیم قطعا یاران دریان نیست. فقط به دلیل اینکه دریانی بوده اید زنجیره ای هستید؟ چقدر می خواهید این رو اصلاح کنید؟

از لحاظ لباس شما کدام فروشگاه زنجیره ای رو سراغ دارید که زیر مجموعه و چندین و چند شعبه داشته باشد و وقتی عدد را ضرب می کنید واقعا یک عدد زیادی مدیر و کارمند داشته باشد. در مورد تامین لباس با خیلی از شرکت ها صحبت شده است مثال می زنم ما آمدیم لباس کلاه، تی شرت، کاپشن و همه چیز را تهیه کردیم و دادیم. وقتی با برند ها و اسپانسرها که آمده بودند و یا حتی نایلکس مصرف نایلکس ما بقدری زیاد است. که وقتی ما آمدیم این کار را بکنیم دیدم. یک هزینه بسیار سنگینی باید هزینه شود.

 

هیچ اسپانسری اظهار تمایل نکرده یا شما اجاره این کار را نداده اید؟

نه ما تا به امروز این کار را نکردیم و ایده ما هم این هست که من هیچ وقت دنبال این نبودم که پیراهن یک شکل باشد یا کیسه یک شکل داشته باشیم.  من به دنبال چیزی هستم که شاید خیلی ها به دنبال آن نیستند. من به دنبال آن هستم که همیشه مشتری، مشتری وفادار ما بماند.

 

ریچهلد می گوید اگر بتوانید فقط 5% میزان وفاداری مشتری را افزایش بدهید 25 تا 125 درصد سود شما افزایش می یابد.

دقیقا. شاید وقتی وارد فروشگاه های ما بشوید. یک شکل نباشد.

من یک سوال دارم در فروشگاه های بزرگ شاید یک شیفت و دو شیفت دارند، کار می کنند. در فروشگاه های یاران دریان همه 6 صبح می روند تا 11 شب. همه هم یک شیفت هستند. می دانید یک شیفت کار کردن چقدر سخت است. می دانید چه هزینه هایی دارد. به خاطر همین مسئله شاید ما تا الان بیش از 3 تا 4 هزار تی شرت دادیم. متاسفانه شاید به دلیل اینکه زود کثیف می شوند. زود پاره می شوند، مجبوریم هر کارمند و مدیر 2 تا 3 پیراهن بدهیم. این هزینه ما را خیلی بالا می برد ما سعی کردیم روی این موضوع همانطور که سعی کردیم 5 تا 5 دکورها رو عوض کنیم و داریم یک حرکت های خاص انجام بدهیم همانطور هم بتوانیم لباس ها را عوض بکنیم.

 

مردم دریانی ها را با اون تابلوهای آبی و سفید می شناختند. چرا یکدفعه رنگ عوض شد؟

(با خنده). شاید ما پرسپولیسی هستیم به خاطر آن.

 

واقعا؟

واقعا من پرسپولیسی هستم.

 

پس این مردم و مشتری کجا رفتند یعنی استقلالی ها نمی توانند از شما خرید بکنند؟

من این را شوخی کردم ما استقلالی ها رو هم دوست داریم.

 

نه من سوالم روی این موضوع بود. وقتی شما یک الگو را تغییر می دهید هم هزینه هاتیان بالا میرود و مردم هم آن را قبول نمی کنند. دچار مشکل نشدید؟

چرا. ما یک مشکل بزرگ داشتیم. الان هم داریم. حتی وزارت بازرگانی یک همکاری خوبی با ما داشتند تا بتوانیم این کار را جمع کنیم. بعد نشستیم، گفتیم چرا این کار را بکنیم.

شما می دانید ما الان چند تابلوی دریانی در تهران داریم آخرین آماری که گرفتیم بالای 3000 تابلوی دریانی وجود دارد در صورتی که اصلا دریانی نیستند.

 

نمی توانید وکیل بگیرید برای این کار؟

چرا هم هزینه بسیاری دارد و هم به صورت ناخواسته تابلوی دریانی در شهر زده شده است که برای ما تبلیغ است.

 

اگر بد فروختند اعتبار شما را خراب کردند؛ چطور؟

شاید باورتان نشود ولی ما با مردم که مستقیما مرتب هستیم. Sms  می دهیم. کم کم دریانی های اصیل را می شناسند. من خودم کرج رفتم، گفتند طرف دریانی هست که با آن سوپر مارکت صحبت کردیم، فهمیدم طرف هریسی هست نه دریانی.

گفتم چرا از نام دریانی استفاده می‌کنی؟ گفت حالا داریم استفاده می‌کنیم مگر بد هست؟ حالا دارند تابلوی ما را استفاده می‌کنند. ما حساستی نداریم.

 

برایتان جذابیت ندارد از این اسم مستقیما سود ببرید؟

شما سوالی که کردید این بود که چرا تابلو رو قرمز کردیم به خاطر اینکه بگویم یاران دریان، دارند سبک جدید و الگوی جدید رو ارائه می‌دهند؟ که بدانند هر کجا تابلوی ما هست وارد آن فروشگاه بشوند. ببینید ما هزینه های فروشگاه‌های بزرگ را نمی‌توانیم انجام بدهیم. ما 95 شعبه هستیم. می‌دانید ما فقط باید هزینه‌های بسیار زیادی را بدهیم به زیبا سازی برای این تابلو‌ها.

 

این کسب و کار هم کار بزرگی است؟ عدد زیادی را جا به جا می‌کند؟

ببینید بزرگ هست ولی نه آنقدر که فکر می‌کنند مردم سود آور نیست. خیلی از جنس های ایرانی که در ردیف اول و دوم مایحتاج مردم هستند. سودهایشان بسیار پایین هست. لبنیات را بیشتر از 10 درصد پیدا نمی‌کنید، روغن، برنج،شکر، قند و... اینها کالاهایی هستند که برای ما سودآور نیستند بلکه جوری جنس ما هستند. مگر مغازه دار ما چقدر جنس خارجی می‌فروشد و چقدر توان این کار رو  دارد. الان دیگه طرح شبنم آمده است. هزار و یک برنامه داریم ما نمی‌توانیم هر کالایی را در فروشگاه‌هایمان بفروشیم. به خاطر همین مطلب اینجوری نیست که مردم فکر می‌کنند. میانگین سودی که بماند خیلی کمتر از اینهاست. هزینه برق ما بسیار بالاست. بسیار وحشتناک بالا رفته است. درخواستی داریم از مسئولین دولتی که به ما کمک کند در این زمینه. به هر حال همین هزینه برق ماهیانه هزینه سنگین را به ما تحمیل می‌کند. ما که نمی‌توانیم کالایی که در داخل یخچال هست را که نمی‌شود برق یخچال را کشید. مثل همان لبنیاتی می‌ماند که می‌گوید به گاو که نمی‌توانم بگویم شیر نده امروز روز تعطیل است. روز تعطیل هم مجبورا می رود.

 

اگر کسی بخواهد عضو فروشگاه‌های یاران دریان شود چه شرایطی را برای آنها در نظر می‌گیرید؟ یا بهتر بپرسم چه مدل‌هایی را برای افزایش شعب در نظر گرفتید؟

مثلا ما در تهران بیش از 700 تا 800 فروشگاه آمدند و ثبت نام کردند که ما می‌خواهیم عضو یاران دریان شویم؛ اولین چیزی که مد نظر است به هر حال حفظ آبرویی هست که در این سالها به دست آمده است. همان نام نیکوی دریانی‌ها. ما آمدیم در گام اول به آیین نامه‌ای را در نظر گرفتیم.

 

در واقع سند فرانچایز ( فرا امتیاز ) یا ارزش‌های پایه اخذ نمایندگی رو تدوین کردید؟

دقیقا- اول گفتیم متراژ فروشگاه‌هایی که ثبت نام می‌کنند، باید از یک عددی بیشتر باشد. ما از سال 90 به این طرف دیگر کمتر از 70 متر را قبول نمی‌کنیم.

ببینید من دوست دارم مشتریانم بیاید در مرکزم، حضور داشته باشد. من یک چیز سنتی که آن خوشم می‌آید اون ارتباط مستقیم و رو در رو می باشد که با مشتری دارم. وقتی شما در فروشگاه من حضور دارید مسلما از هر لحاظ به نفع من هست و هم یع نفع خود مشتری.

 

برای ارسال کالا درب منزل چه کارهایی را تا الان انجام داده‌اید؟

ببینید دلیوری در مجموعه ما به دلیل اینکه فضاها کوچک است، بسیار سخت است. ما یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های که داریم اینکه بزرگ‌ترین شعب ما هم دارای فضایی کوچک است. ما انبار ندارم. پارکینگ نداریم و مجبور هستیم با چیزی که داریم بسازیم. خیلی از شعب ما دلیوری یا ارسال کالا به درب منزل را دارند . حتی آمدیم یک برنامه‌ای را برایش نوشیتم. یک مقدار احتیاج داریم به زمان مناسب برای اجرا. اول باید همان شماره چهار رقمی که شما فرمودید تهیه شود. کارهای فنی آن انجام شود. این آگهی نامه و مجله بیشتر برای این دارد توزیع می‌شود که در آینده ما فرهنگ سازیش را برنامه ریزی بکنیم. وقتی مشتری با تلفن ما تماس می گیرد مثلا شما پاسداران هستید، وصل بشود به نزدیک ترین شعبه ای که ما در پاسداران داریم، کالاهای درخواستی شما را برای شما در کمترین زمان ارسال کنند. ما برای این که این  کارها را بخواهیم انجام می‌دهیم، باید اول روی این موضوع کلی تحقیق بکنیم.

 

این چند تا سوال را می‌خواهم کوتاه پاسخ دهید.

مهم‌ترین دلیل موفقیت دریانی‌ها یا یاران دریان؟

اولین چیز اعتقاد قوی و ایمان قوی. خدا همیشه به همگیشان کمک می‌کند. اتحاد بسیار زیادی دارند. مردم دارند. بزرگ‌ترین چیز اینکه کاسب هستند. کاسبی که حبیب خداست. آن را عرض می‌کنم. هیچ موقع هیچ کجا نه گران فروشی کرده اند نه کم فروشی. به قول معروف در حق مشتری اجحاف نکردند.

 

آرزوتون؟

سلامتی همه

 

فقط؟

فقط - بزرگ‌ترین چیز را برای همه سلامتی می‌خواهم.

 

دیدگاهتان نسبت به پول؟

پول. در همان حدی باشد که آدم لازم دارد.

 

آدم چقدر لازم دارد؟

هرکس متفاوت است دیدگاه هرکس فرق می‌کند. در همان حدی که برای زندگی هرکس کفایت می‌کند.

 

شما دارید روزی می‌دهید؟ روزی؟ کارآفرینی؟

نمی‌دانم چی بگویم.

 

برای چند نفر دریانی‌ها یا یاران دریان سفره پهن کرده اند؟ آماری دارید از این 90 سال کار کردن؟

خیلی - کارآفرین یعنی دعا، یعنی نیایش، سفره ای که پهن می‌کنی و هرکس از آن سفره لقمه‌ای را بر می‌دارد دعا می کند برای کارآفرین یعنی همین.

 

در آخر زنجیره‌ای‌ها ؟

یاران دریان.

 

یا علی

یا علی

نمایندگی های شهر تهران بزرگ فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 

ردیف

منطقه

كد

فروشگاه

آدرس

مدیریت

تلفن

گرید

1

1

101

فرمان

خ فرمانيه-خ عسگري-خ حسيني-زيربرجهاي دوقلو فرمان-پ 22/1

جبار عیدی 

22299190

A+

2

1

102

سوپرمن

ميدان قدس - خ دربندي - خ احمد زماني

داود باقری 

22733369

A

3

1

104

فاطميه

خ شريعتي-خ سهيل - نبش كوي سوم

رضا پورمطلب

22231914

B

4

1

105

مژده

خ نياوران - خ مژده - پ44

حسن خانمحمدی

22719864

C

5

1

106

داريان ولنجك

خ ولنجك-بلواردانشجو-گلستان دوم - مركز تجاري ولنجك-پ64

ابراهیم ذوالفقاری

22419888

C

6

1

107

مک مارکت 

خ فرشته - خ شبدیز – جنب كوچه افشار -پ15

سعید بابازاده

22609482

A

7

1

108

آناهيتا

خ پاسداران - پايين تر از سه راه فرمانيه -پ54

رضازاده

22285590

A

8

1

109

تكسين

نياوران - سه راه ياسر-خ شهيدصادقي - خ مرجان-خ همايون-پ9

کریم نوایی

22754619

B

9

1

110

سالار

نیاوران- خیابان پور ابتهاج-روبروی پارک پردیس –پلاک 175

حمید فاضلی 

22814215-6

A

10

1

111

110 گلچين

تجريش-ازگل-خ صدرنژاد-گلچين شمالي-پ37

کوهساری

22464625

C

11

1

112

كوهسار

اتوبان ارتش-شهرك نفت-بين كنگان2و4

کوهساری

22480132

B

12

1

113

سماء

قيطريه-بلواركاوه-خ روشنايي-خ صفا-پ4

حق وردی

22245111

C

13

1

115

خوشقدم

فرمانيه-ديباجي شمالي -خ دژم جو-خ شهيدعبدلي-پ14

محمدنژاد

22828930

C

14

1

116

چیذر

چیذر- میدان ندا- خیابان شهید هاشم علیا- پلاک 25

حمید نورمحمدی

22212383

A+

15

1

117

اميران

از گل- نبش صدرنژاد- پ 162

کوهساری

22480084

A

16

1

118

حسابی

تجریش- خیابان دربندی- چهار راه دکتر حسابی- پلاک 9 

یعقوب بایرامی آذر

22212713

B

17

1

119

کمال دریانی

خیابان ولیعصر- خ فلاحی- خ آصف (اعجازی)- پ 29

کریم پورکریمی داران

22409581

A

18

1

120

سوپر گل 

لواسان،بلوارامام خمینی،بعد از اسکای سنتر- پلاک1078     

ابراهیم ابراهیمی 

26547399

B

19

1

121

میلاد

تهران – ارتش- اقدیسه- روبروی مسجد و بانک ملت – پلاک 105

جواد امینیان 

22294870

A

20

1

122

افشین

نیاوران  خ مزده یا مقدسی خ زمانی خ محمودی 2

احمد یزدانی داریان

22712548

B

21

1

123

لاله

انتهای بلوار ارتش –ابتدای شهرک لاله

سعید صفری علیشاه

22193550

A

22

1

124

لادن دریانی

میدان نوبنیاد- خ لنکری صنایع- گلزار جنوبی- لادن شرقی- پ 2

رضازاده 

22939548

A

23

1

125

تک فرمانیه 

تجریش – بلوار باهنر- خ کبیری- خ لواسانی- ک  مهدی زاده- نبش چهاردهم- پلاک 70

حمید بابازاده 

22679604

C

24

1

126

سرو

اقدسیه- خیابان اراج- نبش تیموری-پلاک 20

رستم محسنی سیس

22953389

B

25

1

127

هایپر آجودانیه

میدان ارتش- لاین کندرو- جنب بانک حکمت ایرانیان- نبش دوم شرقی

محمدرضا افشاری 

9124708244

A

26

2

101

بهاران درياني

شهرك غرب-بلواردريا-خ مطهري جنوبي-پ16/1

محسن خانمحمدی 

88088092

A

27

2

102

ایرانیان

بلوارمرزداران-خ دانش-پ61

علی یاسینی 

44224771

A

28

2

103

سلام درياني

شهرك غرب-بلوارفرحزادي-خ زرافشان شمالي-روبروي خ نهم-پ74

محسن ذوقی 

88361703-4

B

29

2

104

مهرگان

شهرك غرب- فاز 2- خ هرمزان- روبروي برجهاي تهران- خ مهرگان

صحرایی

88571816-7

C

30

2

105

سيماي ايران

شهرك غرب -فاز5-خ سيماي ايران-پ31

بدری

88082975

B

31

2

106

كاج درياني

سعادت آباد-ميدان كاج جنب خ نهم -پ72

اسماعیل بایرامی

22069486

A

32

2

107

مهرداد

شهرك غرب -فاز1-مركزتجاري گلستان -زيرگذر-پ4

مهرداد بایرامی

88574349

C

33

2

108

گلشهر

بلوارفرحزادي-خ ارغوان غربي اول

قاهری

22082089

B

34

2

109

سبزدرياني-مرزداران

 بلوارمرزداران- خ سرسبزشمالي- پ13

امینی

88255715

C

35

2

110

سپهرخامنه

بلوارمرزداران-خ سپهر-نبش زاگرس غربي-پ1

فریادی

44284453

A

36

2

111

گلستان آتیساز

چمران-شهرك آتي ساز - مجتمع تجاري

بنائی

22341606

A+

37

2

112

ابوالفضل

بلوارمرزداران،خیابان ابوالفضل،پلاک4

آقای نظیفی داریان

44295308

A

38

2

113

سعادت110

سعادت آباد- بالاتر از م كاج- خ يكم- پ 27

سعادتی 

22061444

A

39

2

114

تک مرزداران

بلوار مرزداران-خیابان ناهید بین 17 متری اول و شاهین غربی – پلاک 31

موذنی مقدم

44221489

A+

40

2

115

بهار

مرزداران- خ بهار- نبش گلبرگ غربي- پ  32

اصغر زاده

44222066

A

41

2

116

گلستان ستارخان 

ستارخان-نبش میدان دریان نو-پلاک4

کوثری

66513590

A

42

2

117

برادران ذوقی

شهرک غرب-فاز یک= مرکز تجاری گلستان-پ 1/111

ذوقی

88088308

C

43

2

118

بام تهران

سعادت آباد-بلوار شهرداری-میدان بوعلی-انتهای بلوار ذبیحی-بلوار حق شناس-                برج آرک

جعفر پور موسوی 

22123050

A

44

2

120

پارس ستارخان

ستارخان- خ کوکب – پ 48

محمد علی اکثری

66932168

A

45

2

121

جام جم پرواز

یادگار امام شمالی- بلوار ایثارگران شمالی- خ امام زاده داوود-نبش البرز6

علی ابراهیمی 

22117290

B

46

2

122

گلستان کوی نصر

کوی نصر (گیشا) نبش خیابان  هشتم پ53

علی اکبر بابازاده دریانی 

88267497

A

47

2

123

درياني-شعبه صادقیه

آرياشهر-بلوارشهداي جنوبي-نبش كوچه21

عبداله ابوالحسنی 

44206290

B

48

2

124

زیتون

رودکی شمالی-بالاتر از آزادی- نبش کوچه قندهاری- پلاک 52

داریوش طالب بیگی داریان 

66427988

B

49

2

125

سوپر تهران

پاتریس لومومبا- نبش خ 19 غربی 

مهرداد آخوندزاده داریان 

88254955

A

50

2

126

باران مرزداران

بلوار مرزداران- بعد از خیابان البرز- ساختمان باران 

محمد امین کریمی 

44276743

A

51

2

127

آیلین

سعادت آباد- خ ریاضی بخشایش- نبش بهار سوم- پلاک 22

حمید سعادتبخش 

22117401

A

52

2

128

سوپر گلستان

سعادت آباد- خیابان دوم- بلوار بهزاد- پلاک 8

صمد علیرضایی

22069330

A

53

2

129

شعبه طالقانی

انتهای اشرفی اصفهانی- 35 متری طالقانی- نبش کوچه 5- پلاک1

میرخلیل زینالی

44860854

A

54

2

130

شعبه سپهر

شهرک غرب- بلوار دادمان- خ سپهر-خ بهارستان- نبش  گلبرگ سوم- پلاک19

مهدی امیدی کلیشمی

88377714

A

55

2

131

تک ستارخان

ستارخان- جنب پارک ستارخان- کوچه افسر- نبش دیهیم- پلاک11

فرزین آخوندزاده

66506841

A

56

2

133

هایپررویال دریان

سعادت آباد-پایینتراز بیمارستان مدرس-کوچه جمشیدی(یکم)-پلاک11

آقای ملکی

22368996

A

57

3

101

هدايت

خ شريعتي-دوراهي قلهك-خ يخچال - دروس-ميدان هدايت-پ 11

پورمطلب

22781382

A+

58

3

102

جام جم ولیعصر

خ وليعصر-بالاترازپارك ملت-روبروی سازمان گسترش و نوسازی-نبش کوچه طاهری-داخل پاساژ-ط همکف            8460346-0912 ناصرپور

ناصرپور 

22052365

A

59

3

103

دكه

اتوبان صدر-خ قيطريه جنوبي-سه راه منظريه-پ95

پورمطلب

22541097

A+

60

3

104

صبا

خیابان  جردن- خیابان عاطفی شرقی- بازار آسیا- پلاک 34

یاسینی 

22020128

A

61

3

105

گاندي

خ گاندي جنوبي-بين خ 15و17 پايين تر از مخابرات-پ1/29

ناصرپور 

88792174-5

A

62

3

106

محسنيان

خ دولت-نبش ديباجي جنوبی-پلاک153

دنیایی

22541912

A

63

3

107

شيراز

خ شيرازشمالي-نرسيده به ميدان شيراز-پ50

احسنی 

88030162

A+

64

3

108

خوشه درياني

خ شریعتی- خ يخچال-خ شهيد فكوري-نرسيده به دولت- نبش نجف آبادی-                پ 20

حسینی 

22601548

C

65

3

109

شاهين مولایی

خ ظفر-خ شمس تبريزي-نبش ميدان كاج آبادي

مولایی

22223454

C

66

3

110

شاهين دنیایی

خ شريعتي-خ زمرد-جنب فروشگاه سپه

دنیایی

22849478

C

67

3

111

ماركو

دولت-چهارراه قنات-خ آقاميري-پ19

نوبخت 

22544104

A

68

3

112

احتشاميه

خ پاسداران-ميدان احتشاميه

پرویز مولایی

22760046

B

69

3

114

سرخه

ونك-خ گاندي شمالي - خ خشايار-جنب سرخه بازار

احمد بایرامی 

88886038

C

70

3

115

حقيقت

پاسداران-خ زمرد-نبش كوي دعوي-پ49

دعوی 

22848444

A

71

3

116

صبا درياني-ملاصدرا

ملاصدرا-شيخ بهايي شمالي - نبش صائب تبريزي-زيربرج صبا

ابوالفضل مصلحی 

88044434

B

72

3

117

سون

خ شريعتي-خ زرگنده-نبش كوچه سادات-پ68

تاریوردی

22002800

B

73

3

118

گلستان دیباجی 

ديباجي جنوبي-خ شهيد تسليمي-پ46

حسن زاده  

22547395

B

74

3

119

حسين پور

خ شريعتي- بالاتر از ميرداماد- پ 1241

حسین پور 

22848027

C

75

3

121

تبریز دریانی

شریعتی خ کلاهدوز- نبش نامدار- پ 449

عسگری 

22606896

B

76

3

122

آذربایجان دریانی

خ ظفر- خ اطلسی- انتهای پانزدهم-  جنب نانوایی- پ 8

یونس سمیعی داریان 

22228966

B

77

3

123

دوستان دریانی

خ توانیر- خ نظامی گنجوی- انتهای خ چهل شاهد- بلوار دوستان- پ 20

یونس سمیعی داریان 

88207742

B

79

3

124

110 ظفر

خیابان شریعتی- خیابان وحید دستگردی(ظفر)- پلاک 110

مسلمی علیشاه 

22221149

A

80

3

125

ارسباران

شریعتی –بالاتر از پل سید خندان- خ جلفا- بعداز فرهنگسرای ارسباران- کوچه عطار- نبش چلچله-پ 706

امیر محمد میرزایی

22872702

B

81

3

126

شعبه ونک 

میدان ونک- خ برزیل- جنب چرم مشهد- پلاک 55

امید سمیع داریان

88795828

A

82

3

128

اکبری

شریعتی/ نرسیده به سه راه طالقانی- خ جواد کارگر- پلاک 32- نبش چهارراه جهان

مهدی اکبر

77538628

A

83

3

129

ملاصدرا

ملاصدرا،نرسیده به چهارراه شیخ بهایی،جنب بیمارستان،پلاک218                              

ابوالفضل مصلحی 

88628553

A

84

4

101

گلستان پاسداران 

پاسداران-خ اميرابراهيمي-نبش گلستان دوم-پ29

رجایی - جنگی 

22547430

A+

85

4

102

ترمه

پاسداران-بوستان دوم - خ فرخي يزدي-روبروي بازار روز-پ60

امیر نورمحمدی 

22848771

A+

86

4

103

قصر

خ خواجه عبداله انصاري-خ ابوذرغفاري شمالي-نبش خ هجدهم-پ89

پورمطلب- جنگی 

22883777

A

87

4

104

اركيده

خ خواجه عبداله انصاري-نرسيده به چهارراه ابوذر-پ158

حسن زاده  

22859574

A

88

4

105

پارس تهرانپارس 

تهرانپارس-بين فلكه 3 و 4-خ212غربي(خ جوادیان فر)-نرسيده به اتوبان باقري-پ83

علی غفاری داریان 

77071720

A

89

4

106

بنفشه

خ خواجه عبداله انصاري-خ شهيد عراقي-خ فروردين-خ عباس ملكي-پ 47

هوشیاری

22514677

B

90

4

107

مواد غذایی تک 

خ شهيد عراقي- نبش گوچه دلگشا- پلاك 70

داود محمد سلیمی

22846939

B

91

4

108

مدائن

خ خواجه عبداله انصاري- خ تيسفون- خ مدائن- پ 50

ناصر محمد سلیمی

22845316

B

92

4

109

جام جم پاسداران

پاسداران-ميدان هروي-خ موسوي-خ افشاري-نبش گلستان سوم-پ 126

ملاآقایی - اسماعیلی 

22576082,84

A+

93

4

110

سلامت 

مجيديه شمالي-16 متري دوم-بالاتر از تره بار-نبش كوچه مقدم

آقایانی 

22525166

B

94

4

111

هخامنش دریانی

تهرانپارس-خ فرجام شرقي-خ عادل جنوبي-خ 162 غربي-پ23

رضا پاشابیگی داریان 

77885220

B

95

4

112

امیر

بنی هاشم- خ فرجادی کوشا- خ قادری- پلاک 1/45

عزت اله جهانگیر 

22539095

B

96

4

113

مجیدیه

بزرگراه رسالت 16 متری اول- مجیدیه- نبش کوچه امیری- پ 238

علی حاج محمد زاده 

22506149

A

97

4

114

جام  جم تهرانپارس

تهران – فلکه سوم تهرانپارس- خیابان ظفرقندی - پلاک 536

امیرحسین ماندی

77740028

A

98

4

115

جام جم هروی

خ افتخاریان- نبش کوچه هزاربیشه- پ 252

ملاآقایی 

22986735

A+

99

4

116

امیر –مجیدیه شمالی

مجیدیه شمالی- شمس آباد- خ ریحانی- نبش خ میرزا علی 

بیوک آقا یحیی اوغلی 

26316023

B

101

4

117

24

اتوبان شهید باقری شمالی- خ ظفرقندی پ 108

سید محمد علی جعفری 

77875860

A

102

4

118

زرین

حکیمیه-خ سازمان آب بین 15 متری شیرازی و مسعود – پ 137

بهزاد داودی 

77002953

B

103

4

119

جام جم صنایع

نوبنیاد خ لنکری خ صنایع پ 9

یعقوب امین نظرلو 

26910058

A

104

4

120

هایپر مارکت ارکیده

پاسداران- شمس آباد- ضلع غربی میدان شریعتی

بهتر نظرلو 

22947168

B

105

4

121

هایپر پلاس

لویزان- میدان تجرلو- شیان3- پلاک 1/1

عباس پور سوغانچی 

22963131

B

106

4

122

صیتی

خیابان فرخی یزدی،بالاترازمیدان فرخی یزدی،کوچه رحیمی تفرشی،پلاک12

حسین صیتی

22849311

B

107

4

123

هروی

میدان هروی – پلاک 5

محمد رستمی کمال آاباد 

0912-1387458

A

108

4

124

شعبه غفاری

بزرگراه رسالت- ابتدای مجیدیه جنوبی- جنب پاتن جامه – پلاک 415

هایون غفاری داریان

22525022

B

109

4

125

هنکل

خواجه عبداله انصاری- خ هشتم- کوچه یاس- پلاک4

غلامرضا ملاآقایی

22864537

A

110

4

126

رویان

میدان بنی هاشم، خیابان حافظ شرقی، خیابان کیماسی، پلاک21     

احمدیزدانی داریانی

22513076

B

111

5

101

سبزدرياني- مماتی 

بلوارفردوس-خ سازمان برنامه جنوبي-خ برادران رضایی-روبه روی مسجد

مماتی 

44109164

C

112

5

102

اتفاقي دارياني

آيت ا....كاشاني-بوستان2-نجف زاده فروتن-نبش گلستان 3-پ66

اتفاقی 

44070764

B

113

5

104

خانواده درياني

خ اشرفي اصفهاني-باغ فيض-خ ناطق نوري-پ225

بنیادی دریانی 

44415937

B

114

5

105

پروتئین آندو

فلکه دوم صادقیه-اولکاشانی-بوستان1-نبش گلستان1-پلاک19/5

مهیار حاکمی 

44972634

B

115

5

106

شعبه چمران

انتهای اشرفی اصفهانی- سیمون بولیوار- خ چمران-خ فکوری-نبش سوم- پ 47

باقرآبادی

44843001-2

A

116

5

108

دریانی اکباتان

اکباتان- فاز 3- مجتمع تجاری فاز 3- پلاک 23

حسینی 

44648627

A

117

5

109

جام جم رسالت

رسالت- خ نیروی دریایی- خ آزادگان- کوچه 7 آذر- نبش کوجه عابدیان

حسین ابراهیمی 

 77136330-1

B

118

5

110

تک دریانی-نگین رضا

اشرفی اصفهانی –نرسیده به مرزداران-پشت برج نگین رضا

اختیاری 

44003565

B

119

5

111

امام رضا

شهرزیبا- بلوار تعاون- شربیانی غربی- انتهای خ لاله – ساختمان امام رضا

یاسر شفاعت

46090778

B

120

5

112

باهنر

اشرفی اصفهانی- خیابان باهنر- روبروی تره بار- پلاک63

میریعقوب اختیاری

46046356

A

121

5

113

برادران

خ اشرفی اصفهانی،پایین ترازتیراژه،خ امام حسین،پلاک8

حمیدطباطبائی

44624056

B

122

5

114

شهران

ضلع جنوبغربی فلکه اول شهران،نبش خ خاتم الانبیا،پلاک10

ناصرتقی زاده

44353471

A

123

6

101

گلستان تيموري

خ فاطمي-ميد ان سلماس-نبش خ دهم

تیموری 

88024460

B

124

6

102

مهر درياني

خ مطهري-ح لارستان-نبش كوچه عبده-پ6

ابلغی داریان 

88901660

C

125

6

103

صدرا

یوسف آباد-خ حسینی پور- خ اشک شهر- پ 51

مقصودی 

88353213

A

126

6

104

تک دریانی- وزرا 

خیابان وزرا- نبش 27- شعبه رز مارکت

حسن تقی زاده 

88777328

B

127

6

105

خاورمیانه

خ یوسف آباد- خ ابن سینا- پلاک 63 

سعید اله صبری 

88703911

B

128

6

106

شعبه روحی 

خیابان میرزای شیرازی- نبش خیابان چهارم- پلاک 66

رویا روحی داریان

88919701

B

129

6

107

عرفان

خ مطهری- خ فجر(جم سابق)- خ لطفی- نبش چهار راه مشاهیر

امین یارمحمدی آذر

88308125

B

130

6

118

میلادقائم مقام

خ قائم مقام فراهانی،بین خ مطهری وبهشتی،جنب بیمارستان تهران کلینیک،پ176

حسین مقنی زاده

88709381

A

131

7

101

نوبخت

خ سهروردي شمالي - خ آپادانا-خ شهيدعربعلي-نبش كوچه پنجم-پ16

نوری 

88768520

C

132

7

102

باران 1

سهروردي شمالي-ب خ خرمشهر- خ عربعلي- نبش كوچه 11- پلاك 56

صبر علی - قربانی 

88502802

C

133

7

103

صفاجو

زير پل سيدخندان- نبش كوچه قرقاول- پ 672

پاشا بیگی 

88762155

B

134

7

104

مطهری

خ مطهری-نبش خ ترکمنستان-پ 12

بایرامی آذر 

88409503

C

135

7

105

بابک

سیدخندان- ابتدای خ شهید کابلی- پلاک 6

حسنعلی عباس زاده 

86026725

A

136

7

106

آریا دریانی

خ بهار شمالی- نبش کوچه وارسته –پ 240

میر مهدی موسوی نژاد 

88303199

B

137

7

107

هایپرمارکت باران2

خیابان سهروردی شمالی- خ خرمشهر- خ عربعلی- نبش خ هفتم(حیدرنژاد) ، 

حمید رضا قربانی 

86031560

A+

138

7

108

پارس پالیزی

سهروردی شمالی- خ شهید قندی- چهارراه سیبویه

حسن یاوری 

88741589

A

139

7

110

نور

شریعتی- نبش خیابان سمیه 

دوراندیش دریانی

77533826

C

140

8

101

گلستان صمدی

نارمک- میدان هلال احمر اول- خ گلستان- نبش نجف آبادی- پلاک 144 

قربانعلی صمدی 

77812635

A

141

8

103

جام جم فرجام (رشید)

خ فرجام – خ رشید ( باغدارنیا) نبش کوچه 168 غربی- پ 40

ملا آقایی 

77729157

A

142

8

105

109تهرانپارس

تهرانپارس- خ بهار(134)-خ109- نبش 128شرقی- پلاک 23و25

ناصرشفیعیان

77760031

B

143

10

101

طوبي

خيابان خوش- بين خيابان امام خميني و هاشمي- پ 506

فرشاد بهبوته 

66677034-7

B

144

10

102

نواب

خيابان آزادي-نرسيده به م جمهوري-نبش خ اروميه-پ 584

لفظی 

66926880

B

145

10

104

برادران بدوستانی

انتهای خ جیحون-خ برادران عرب- خ افتکاری- نبش کوچه رستمی

حمید بدوستانی 

55758378

A

 

147

13

103

ششم نیروی هوایی

خیابان ششم نیروی هوایی - پلاک 3/68

محمد حسین مزینانی

77432686

A

148

14

101

شعبه افراسیابی

میدان 13 آبان-خ افراسیابی جنوبی- پلاک 198

مصطفی یوسفی طاری

33074139

A

149

15

101

ابوذر

پیروزی-بلوار ابوذر- بین پل پنجم و ششم- روبروی دادسرا- پایین تر از پارک وحدت

محمد فعلی 

33209450

A

 

 

نمایندگی های سایر شهرستان های ایران فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

ردیف

منطقه

كد

فروشگاه

آدرس

مدیریت

تلفن

گرید

146

 

 

آرمان دریانی

سلمان شهر- بلوار امام رضا - روبروی بانک سپه- فروشگاه آرمان دریانی

محمود آقازاده 

0115-4613949

A+

151

76

101

مرکزی کیش

کیش- نبش فاز f- نبش خیابان مریم-  پلاک 228 

سیدمرتضی سید محمدی

7644431191

A

152

87

101

پاکزاد

سقز- بلوار انقلاب- روبروی فرمانداری- پاساژ پاکزاد

سینا فیض اله بیگی

8736225545

A

153

115

102

برادران ملک

تنکابن- نشتارود- روبروی بخشداری 

محمد ملک محمدی 

1924823994

A+

154

26

103

مولانا 

کرج- بلوار مولانا- نبش خیابان ماهیسرا- پلاک 2

عباس اکبری 

34479089

A

155

511

101

هایپر کاج

مشهد- خیابان راهنمایی- برج سلمان- پائین طبقه اول

آرش حسینی 

9155150490

A

156

61

101

وهابی

اهواز-کیانپارس-خ وهابی-بین12و13کیان آباد

سعیدخوشگوار

9166443436

A+

 

 

 

نشان های برندها ، شرکت ها و تامین کنندگان فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 

 لیست برندها و زیر مجموعه های برندها ، شرکت ها و تامین کنندگان فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان 

 

شميم خوشگوار

برندهای محصولات

- نوشابه های گازدار کوکاکولا Coca Cola

- نوشابه های گازدار فانتا Fanta

- نوشابه های گازدار اسپرایت Sprite

- دوغ های خوشگوار Khosh Govar

- آب معدنی های دسانی Dasani

- ماء الشعیرهای هی دی Hey Day

- نوشابه های کانادا درای Canada DRY

- آب میوه های مینوت مید Minute Maid 

- نوشابه های ورزشی پاوراید Powerade

- نوشابه های انرژی زا برن Burn 

 • به آرا

برندهای محصولات

- چیپس ، اسنک و پاپ کورن های چاکلز Chuckles 

- چیپس های کرانچیپس Crunchips

 • آب معدني آناهيتاپلور

برند محصولات

- نستله پیور لایف

 • لبن دشت

برند محصولات

- لبنی چوپان

 • شير دشت بكا

برند محصولات

- بستنی چوپان

 • تين دامداران

برندهای محصولات

- لبنیات و آبمیوه های دامداران Damdaran 

- آبمیوه معدنی های دیزین Dizin

 • پخش تهران دمس

برند محصولات

- فرآورده های گوشتی دمس Demes 

کشت و صنعت تكدانه

برندهای محصولات

آب میوه ، کنسانتره ، پوره  ، آب میوه های با تکه های میوه  تکدانه Takdaneh

- رب گوجه فرنگی تکدانه Takdaneh

 • رها گستر دنيا

برندهای محصولات

- آبمیوه سان تاپ Sun Top

- شربت های سان کوییت Sun Quick 

- پاپ کورن هان روکو Roco

- کنسروهای ذرت فارم کینگ Farm king

- روغن اصیل Aseel

 • صنايع غذايي مهرشهر مهران

برند محصولات

- میوه ، صیفی و سبزیجات نیمه آماده و آماده مصرف منجمد و تازه سرد و تازه Fresh & Cold

 • فرآورده هاي لبني دوشه آمل

برند محصولات

- فرآورده های لبنی هراز Haraz

 • گروه ارم نوش

برند محصولات

- آب معدنی های آكوفينا Aquafina

بابك شيمي توس

- فديشه

 • صنایع غذايي گلها

برند محصولات

- گلها

 • عسل چهل گياه

 • مهرام

برند محصولات

- مهرام

 • هامون شیر سلماس

برندهای محصولات

- شیرآوران

- پریس

- تی اس تی

- دگا

 • مزرعه خورشید مینا

برند محصولات

- چاپار

 • مهیا پروتئین

برند محصولات

- مهیا پروتئین

 • آسیا آراد تیراژه

برند محصولات

- گروندیگ

 • یلدا پخش

برندهای محصولات

- مزمز

- مزه چیپس

 • رها پاپیروس

برند محصولات

- های کلین

 • چای شهرزاد

برند محصولات

- چای شهرزاد

 • شرکت دنون سحر

برند محصولات

- دنت

 • شرکت تهران بوران

برندهای محصولات

- ژیلت

- کلیر

- آلویز

- اّلد اسپایس

- اورال بی

- بالزن

- پن تن

- تامپکس

- دوراسل

- فیکسودنت

- لایبنیز

- کراست

- هد اند شولدرز

- پلیرز

 • شرکت پخش کالا آوران پاکبان

برند محصولات

- پاکبان

 • شرکت فرآورده های گوشتی آندره

برند محصولات

- آندره

 • شرکت لبنیات پاستوریزه پاک

برند محصولات

- پاک

 • شرکت پخش پیشگام لیا

برندهای محصولات

- تاژ

- صاف

 • شرکت سپاس سپهر سپنتا

برند محصولات

- خرما ساغر

 • شرکت آیسان تکنام پویا

برند محصولات

- سمیه

 • شرکت صنایع غذایی بهروز نیک

برند محصولات

- بهروز

 • شرکت یوتاب آراد خاورمیانه

برند محصولات روکو

 • شرکت نامی نیک نهاد

برند محصولات

- سه نان​

 • شرکت نستله فود

برندهای محصولات

- نسکافه رد

- نسکافه 2 در 1

- نسکافه گلد

- نسکافه کاپوچینو

- ونکا

- نسکوئیت

- نسپرسو

- کافی میت

- فیتنس

- چوکاپیک

- مای کاپ

- rud mug

 • شرکت تخم مرغ نیرو

 • شرکت آبهای معدنی پریس نوشاب

برند محصولات

- آکواپرایم

 • ستاره یخی آسیا

برند محصولات

- ب.آ

 • شاندشت

برند محصولات

- پاژن

 • پارس حیات ساغلیک ارونلری

برندهای محصولات 

- ​مولفیکس

- پاپیا

- مولپد

- تنو

- جولی

 • شرکت سفره رنگین دریا

برند محصولات

- مارین

شرکت صنایع غذایی خوشنام

برند محصولات

- ماکارونی مک

 • صنایع غذایی شانا

برند محصولات 

- شانا 

 • شرکت لبنیات و بستنی دومینو

برند محصولات

- دومینو

 • شرکت مهراب بهشت

برند محصولات

- آب معدنی دی دی  DIDI

 • شرکت صنایع مواد غذایی مهر دریان

برند محصولات

- آنیش

 • جی تی آی پارس

برندهای محصولات

- وینستون

- کمل

- پال مال

- جی وان

- مگنا

- دانهیل

 • شرکت صنعتی و بازرگانی صحت

برند محصولات

- صحت

 • مجتمع تولیدی تخم مرغ سبزعلی پور

 • محصولات باطری وارتا

 • رنگین سفره ایرانیان

برند محصولات کاکامی

 • مهرفراور مهرشاد

برند محصولات

- زیگزاگ

 • پخش دسر دومینو

برند محصولات

- دسر دومینو

 • احیاجاده ابریشم

برند محصولات

- سس کوهن

 • پخش یام یام

برند محصولات

- آلوئه ورا

 • پارس پرند دیبا

برندهای محصولات

- پانو

- لوسین

 • دریان دشت

 • دریان کندو

 • شاندل

 • ماکارونی مانا

 • هنکل پاک وش

برندهای محصولات

- پرسیل

- پریل

 • نان برکت ویونا

برند محصولات

- نان برکت

 • پاک تلیسه

برند محصولات

- 202

 • چای احمد

برند محصولات

- چای احمد

 • هلدینگ گلرنگ

برندهای محصولات

- روغن اویلا

- روغن فامیلا

 • سارینا طلایی

برندهای محصولات

- هوم کر

- ساپلکس

- خمیر دندان دنتا کر

 • آماده لذید

برندهای محصولات

- الیت

- فیت و فان

- کوپا

- آروما

- تم تم

- حلالیت

- تمپو

- مولیناری

 • فرآورده های گوشتی میکائیلیان

برند محصولات

- میکائیلیان

 • دلوسه

برند محصولات

- دلوسه

 • یونیلیور ایران

برندهای محصولات

- لیپتون

- صابون لوکس

- کلیر

- سیگنال

- سیف

- سان سیلک

- رکسونا

- دامستوس

- اکس

- وازلین

- داو

دسته بندی گروه های کالایی قابل عرضه در فروشگاه ها :

 

1. لبینیات

 • انواع شیر
 • انواع ماست
 • انواع پنیر
 • انواع خامه و سرشیر
 • انواع کره
 • انواع فرآورده های لبنی

 

2. بستنی ، فالوده و نوشمک

 • انواع بستنی و فالوده
 • انواع بستنی یخی یخ در بهشت

 

3. نان ، شیرینی و خرما

 • انواع نان های صنعتی
 • انواع نان های سنتی
 • انواع کیک و شیرینی خانگی
 • انواع خرما

 

4. برنج، غلات و حبوبات

 • انواع برنج
 • انواع غلات
 • انواع حبوبات

 

5. ماکارونی، پاستا و آرد

 • انواع ماکارونی و اسپاگتی
 • انواع پاستا
 • انواع رشته (آشی ، پلویی ، سوپی)
 • انواع نودل
 • انواع لازانیا
 • انواع آرد

 

6. روغن

 • انواع روغن پخت و پز(مایع و جامد)
 • انواع روغن سرخ کردنی
 • انواع روغن های سالاد
 • انواع روغن زیتون

 

7. نوشیدنی ها

 • انواع نوشابه های گاز دار
 • انواع نوشیدنی های انرژی زا
 • انواع دوغ
 • انواع آب معدنی
 • انواع آبمیوه
 • انواع ماءالشعیر
 • انواع عرقیات و نوشیدنی سنتی

 

8. چاشنی ، ادویه و سبزیجات خشک

 • انواع ادویه و چاشنی
 • انواع عصاره ها
 • انواع زعفران
 • انواع سبزیجات خشک

 

9. چای، قهوه، قند و شکر

 • انواع چای و دمنوش
 • انواع قهوه و کاکائو
 • انواع چای و قهوه سرد
 • انواع قند، شکر و نبات

 

10. مربا ، عسل و کرم ها

 • انواع مربا
 • انواع عسل
 • انواع حلوا
 • انواع کرم بادام زمینی
 • انواع کرم و شکلات صبحانه

 

11. ترشی و شور و زیتون

 • انواع زیتون ها
 • انواع ترشی ها
 • انواع شورها

 

12. سرکه، آبغوره و آبلیمو

 • انواع سرکه
 • انواع آبغوره
 • انواع آبلیمو

 

13. کنسرو، سوپ و غذای فوری

 • انواع کمپوت
 • انواع کنسرو
 • انواع تن ماهی
 • انواع غذای آماده و بسته بندی شده
 • انواع سوپ و آش

 

14. فرآورده های پروتئینی

 • انواع گوشت ، مرغ و ماهی تازه
 • انواع گوشت ، مرغ و ماهی مجمد
 • انواع سوسیس ، کالباس و ژامبون
 • انواع فرآورده های گوشتی
 • انواع همبرگر ، کباب و ناگت
 • انواع تخم مرغ

 

15. محصولات فریزری

 • انواع غذای آماده منجمد
 • انواع خمیر پیتزا و پیراشکی
 • انواع پنیر پیتزا و پنیرهای فرآوری شده
 • انواع سبزیجات آماده منجمد
 • انواع سیب زمینی نیمه آماده

 

16. ساندویچ، کلاب و غذای آماده

 • انواع ساندویچ
 • انواع کلاب
 • انواع سالاد
 • انواع غذاهای خانگی

 

17. میوه ، سبزیجات و محصولات روز

 • انواع سبزیجات
 • انواع میوه
 • انواع صیفی جات
 • انواع قارچ
 • انواع جوانه ها

 

18. سس، رب و کشک

 • انواع سس های سالاد و غذا
 • انواع سس های بستنی و دسر
 • انواع رب گوجه و انار
 • انواع کشک

 

19. دسرهای آماده و نیمه آماده

 • انواع پودر کیک
 • انواع پودر ژله
 • انواع کرم کارامل
 • انواع پودر پودینگ
 • انواع پودر کاستارد
 • انواع شربت ها
 • انواع پودرهای آبمیوه

 

20. شکلات، بیسکویت و کیک

 • انواع شکلات
 • انواع کرم کاکائو
 • انواع تافی و دراژه
 • انواع بیسکویت و ویفر
 • انواع کیک ، کلوچه و دونات

 

21. تنقلات و سرگرمی

 • انواع چیپس
 • انواع اسنک و پفک
 • انواع پاپ کورن
 • انواع لواشک و آلوچه
 • انواع مغز آجیل
 • انواع پاستیل
 • انواع آدامس
 • انواع خوشبو کننده دهان
 • انواع بسته های شانسی

 

22. آجیل و خشکبار

 • انواع آجیل
 • انواع خشکبار
 • انواع میوه های خشک

 

23. غذای کودک و غلات صبحانه

 • انواع غذای کودک
 • انواع غلات صبحانه

 

24. محصولات فرهنگی و سریال ها و مطبوعات

 • انواع سریال ها
 • انواع فیلم ها
 • انواع آلبوم های موسیقی
 • انواع مجلات خانوادگی ، شیرینی و آشپزی و ...
 • انواع روزنامه ها و نیازمندی ها

 

25. بهداشتی و آرایشی بهداشتی

 • انواع محصولات بهداشتی بانوان
 • انواع محصولات بهداشتی آقایان
 • انواع محصولات بهداشتی کودک
 • انواع محصولات بهداشتی سالمندان
 • انواع محصولات بهداشتی دهان و دندان
 • انواع محصولات بهداشتی مو
 • انواع محصولات بهداشتی پوست

 

26. پنبه، دستمال مرطوب و کاغذی

 • انواع دستمال کاغذی
 • دستمال توالت
 • انواع دستمال مرطوب
 • پنبه و گوش پاک کن
 • انواع نوار بهداشتی
 • انواع پوشک بچه و بزرگسال

 

27. شوینده و پاک کننده

 • انواع شوینده ظروف
 • انواع شوینده و نرم کننده رخت و لباس
 • انواع مایع و فوم دستشویی
 • انواع قرص و پودر ماشین ظرفشویی
 • انواع جرم گیر و پاک کننده
 • انواع پاک کننده سطوح و شیشه شوی
 • انواع خوشبو کننده و بوگیر
 • انواع حشره کش و سموم
 • انواع لوازم شستشو و پاک کننده منزل
 • انواع شوینده و پاک کننده اتومبیل

 

28. لوازم مصرفی منزل

 • انواع کیسه زباله
 • انواع کیسه و محافظ مواد غذایی
 • انواع سفره و ظروف یک بار مصرف
 • انواع باطری
 • انواع چسب
 • انواع واکس

 

29. کارت های شارژ

 • انواع کارت های شارژ تلفن همراه
 • انواع کارت های تلفن و اینترنت
 • انواع کارت های بانکی هدیه
 • کارت های تخفیف و طرح های تشویقی

 

30 دخانیات

 • انواع سیگار
 • انواع تنباکو
 • انواع زغال و آتش زنه
 • انواع کبریت و فندک

 

شرایط سرمايه گذاري و اعطای نمایندگی فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان :

 

1. طرح های فرانچايز ( خرید نمایندگی ) ( كدهاي 100 ) :

 

 • طرح فرانچايز (110) ( خرید نمایندگی ) - ویژه سوپر مارکت های موجود و فعال ( فرانچايز تبديلي )

سوپر مارکت های موجود ، فعال و پر رونق که قصد تبدیل محل فعلی خود را به نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان دارند.

اولیت در این طرح در جشنواره واگذاری نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان با سوپرمارکت های موجود و فعال بالای 100 متر مربع در شهر تهران بزرگ خواهد بود.

 

 • طرح فرانچايز (120) ( خريد نمايندگي ) - ویژه متقاضیان و علاقه مندان راه اندازی نمایندگی جديد

متقاضیان و علاقه مندانی که فضای تجاری ندارند ولی قصد راه اندازی نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان دارند.

 

2. طرح های مشارکتی ویژه مالکان و بهره برداران فضاهای تجاری ( كدهاي 200 ) :

 

 • طرح مشاركتي (210) - فضای تجاری ، تجهیز و تامین مالی سمت متقاضی تامین کالا و خدمات و مزایای دریافت نمایندگی سمت یاران دریان

مالکان و بهره برداران فضاهای تجاری موجود و یا در حال ساخت که قصد راه اندازی نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان دارند در این طرح فضای تجاری مالک و بهره بردار توسط متقاضی تجهیز و تامین مالی اولیه صورت می پذیرد و فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان نسبت تامین کالا و خدمات و همچنین مدل و مزایای کسب و کار تحت مدیریت خود در محل متقاضی اقدام می نمایند.

 • طرح مشاركتي (220) - فضای تجاری و تامین مالی سمت متقاضی   تجهیز و تامین کالا و خدمات و مزایای دریافت نمایندگی سمت یاران دریان

مالکان و بهره برداران فضاهای تجاری موجود و یا در حال ساخت که قصد راه اندازی نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان دارند در این طرح فضای تجاری مالک و بهره بردار توسط متقاضی تامین مالی اولیه صورت می گیرد و فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان نسبت تجهیز ، تامین کالا و خدمات و همچنین مدل و مزایای کسب و کار تحت مدیریت خود در محل متقاضی اقدام می نمایند.

 

3. طرح های سرمایه گذاری توسعه فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان ( كدهاي 300 ) :

 

 • طرح سرمایه گذاری (310) - در یکی از نمایندگی ها فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

این طرح ویژه متقاضیان و سرمایه گذارنی می باشد که در راه اندازی و تجهیز ، تامین مالی یکی از نمایندگی های فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان سرمایه گذاری می نمایند و در قالب قرارداد مضاربه در سود و زیان این فعالیت اقتصادی شریک خواهند شد.

 

 • طرح سرمایه گذاری (320) - خرید سهام هایپر مارکت های زنجیره ای یاران دریان

این طرح ویژه متقاضیان و سرمایه گذارانی می باشد که در قالب خرید سهام اوراق مشارکت پرژوه های هایپر مارکت های زنجیره ای یاران دریان سرمایه گذاری می نمایند و مزایا و سود نهایی این فعالیت های اقتصادی بهره مند خواهند شد.

 

4. طرح کلید در دست فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان ( كدهاي 400 ) :

 

 • طرح کلید نمایندگی در دست (410) - پیمانکاران بدون تامین نیروی انسانی

در این طرح شرکت فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان با تامین فضای تجاری مناسب ، تامین مالی اولیه ، نسب به تجهیز و راه اندازی ، تامین کالا و خدمات و همچنین مدل و مزایای کسب و کار تحت مدیریت خود اقدام نموده و کلید نمایندگی را پس از عقد قرارداد در اختیار پیمانکاران واجد شرایط قرار خواهد داد و پیمانکار با تامین نیروی انسانی مناسب نسبت به مدیریت نمایندگی اقدام می نماید.

 

 • طرح کلید نمایندگی در دست (420) - پیمانکاران با تامین نیروی انسانی

در این طرح شرکت فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان با تامین فضای تجاری مناسب ، تامین مالی اولیه ، نسب به تجهیز و راه اندازی ، تامین کالا و خدمات و همچنین مدل و مزایای کسب و کار تحت مدیریت خود اقدام نموده لازم به ذکر است در این طرح کلیه نیروی انسانی توسط یاران دریان تامین می گردد و سپس کلید نمایندگی را پس از عقد قرارداد در اختیار پیمانکاران واجد شرایط قرار خواهد داد تا پیمانکار نسبت به مدیریت نمایندگی اقدام می نماید.

1. استفاده از شرایط و مزایای ویژه و تخفیفات تامین کنندگان و برندهای طرف قرارداد فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

(بیش از 110 قرارداد و بیش از 180 برند معتبر در کلیه شاخه های محصولات سوپرمارکتی)

 

2. نصب رایگان تابلو ی یکپارچه فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان با پرداخت کلیه هزینه های ساخت ، چاپ ، نصب و عوارض شهرداری و ...

 

3. استفاده از نرم افزارهای هوشمندسازی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان شامل :

 • مدیریت سفارشات و فاکتور

 • درخواست کالا

 • مدیریت جوایز و قرعه کشی ها

 • مدیریت جشنواره های فروش زمانی و مناسبتی

 • مدیریت تخفیفات و طرح های تشویقی

 • مدیریت ارتباط با مشتری

 • مدیریت باشگاه مشتریان

 • مدیریت تحلیل رفتار مصرف کننده

 • مدیریت شعب

 • مدیریت بخشنامه ها و اطلاع رسانی ها

 • نظارت و بازرسی

 • مدیریت توزیع و پخش

 • سامانه پیام کوتاه

 • و ...

 

4. شانس برنده شدن جوایز بی نظیر جشنواره نمایندگان فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 

5. مزایای حمایت و  پشتیبانی  های دفتر مرکزی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان از نمایندگان شامل :

 • پشتیبانی تامین کالا و خدمات

 • پشتیبانی یکپارچه سازی شعب

 • پشتیبانی تجهیز و اجرای دکوراسیون

 • پشتیبانی بازاریابی و فروش

 • پشتیبانی حسابداری و خدمات مالی و مالیاتی

 • پشتیبانی تعمیرات و نگهداری

 • پشتیبانی آموزش و توسعه نیروی انسانی

 • پشتیبانی تبلیغات و روابط عمومی

 • و...

 

6. برگزاری جشنواره های فروش و تخفیف بیشتر و کمپین های حمایت از مصرف کنندگان فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 

7. استفاده از شبکه پخش اختصاصی و پشتیبانی شبکه پخش محصولات و برندهای فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 

8. استفاده از محصولات انحصاری و یا تحت نام و یا به سفارش فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 

9. برگزاری جشن های افتتاحیه با حضور گروه های مختلف ، توزیع بسته های هدیه و پوشش خبری مراسم افتتاحیه

 

10. بهره مندی از تسهیلات و وام بانکی به میزان 3 برابر میانگین ماهیانه تراکنش های بانکی نمایندگان

(با کارمزد 18% و پرداخت اقساط بصورت تدریجی و روزانه از طریق برداشت وکالتی از دستگاه POS بانک عامل در فروشگاه شما)

 

11. بهره مندی از مزایای حساب ویژه جاری پشتیبان با سود روز شمار 10 %

 

و...

استفاده از شرایط و مزایای ویژه و تخفیفات تامین کنندگان و برندهای طرف قرارداد فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

(بیش از 110 قرارداد و بیش از 180 برند معتبر در کلیه شاخه های محصولات سوپرمارکتی)

در 30 گروه كالايي با بيش از 93 هزار قلم كالا

از 5 تا 67 درصد تخفيف ويژه نمايندگان فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان

بطور مثال در گروه كالايي 

لبینیات و محصولات لبني

 • انواع شیر

 • انواع ماست

 • انواع پنیر

 • انواع خامه و سرشیر

 • انواع کره

 • انواع فرآورده های لبنی

كه معمولا حاشيه سودها براي سوپرماكت دارها از سوي توليد كنندگان بسيار كم و نازل است و سوپرماركت دار برايش به صرفه نخواهد بود كه تخفيف و يا پرومشني (جشنوراه طرح هاي تشويقي پيشبرد فروش) براي مصرف كنندگان نهايي اجرا نمايد .

فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان با در اختيار داشتن بيشترين قراردادها از برترين توليد كنندگان و تامين كنندگان محصولات و فرآورده هاي لبني و با حجم فروش بسيار بالا ، حاشيه سود داراي مزيت رقابتي مناسب و انحصاري ، اين امكان را براي ذينفع كردن تمامي ذينفعان ( مشتري نهايي ، نمايندگان ، پخش كنندگان ، توليد كنندگان ، صاحبين سهام ، حاكميت ) فراهم كرده است تا منافع اين مشاركت گروهي سودمند ، بهره مند گردند.

نصب رایگان تابلو ی یکپارچه فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان با پرداخت کلیه هزینه های ساخت ، چاپ ، نصب و عوارض شهرداری و ...

 

شركت فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان اين امكان را براي سوپرماركت هاي فعال ، موفق و پررونق و فروشگاه هاي جديد فراهم نموده كه با نصب تابلوي سردر مشترك فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان هر روز مزاياي و امكانات اين شبكه بزرگ ، قدرتمند و باسابقه تمامي نمايندگان استفاده نماييند.

به زبان ساده تر استفاده از تابلوي مشترك فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان يعني

براي مشتريان نهايي ، زندگي بهتر و ارزان تر و به صرفه تر 

براي نمايندگان ، كسب و كار ساده تر ، بزرگتر ، پر رونق تر و سوده تر 

براي جامعه ، رفاه اجتماعي ، تنظيم بازار و توزيع عادلانه كالاهاي برتر ايراني و بهترين هاي جهان

 

با گسترش هر چه بيشتر تابلوهاي مشترك فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان هم چون بيلبوردي درخشان و اثر بخش در سطح شهر در ميان مشتريان ايجاد اعتماد و حس خوب كيفيت كالا و خدمات را تداعي مي كند و براي شبكه نمايندگان فروش بيشتر و جايگاه قدرتمند برند را به ارمغان خواهد آورد.

شايان ذكر است كليه هزینه های ساخت تابلو ، چاپ پوسته ، نورپردازي ، نصب و عوارض شهرداری و ... بصورت اختصاصي ويژه فروشگاه شما توسط ياران دريان پرداخت خواهد شد و براي شما كاملا رايگان خواهد بود.

استفاده از نرم افزارهای هوشمندسازی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان شامل :

 

 • مدیریت سفارشات و فاکتور

 • درخواست کالا

 • مدیریت جوایز و قرعه کشی ها

 • مدیریت جشنواره های فروش زمانی و مناسبتی

 • مدیریت تخفیفات و طرح های تشویقی

 • مدیریت ارتباط با مشتری

 • مدیریت باشگاه مشتریان

 • مدیریت تحلیل رفتار مصرف کننده

 • مدیریت شعب

 • مدیریت بخشنامه ها و اطلاع رسانی ها

 • نظارت و بازرسی

 • مدیریت توزیع و پخش

 • سامانه پیام کوتاه

ماژول هاي آتي

 • مدیریت تحقیقات بازار

 • حسابداری

 • انبارداری

 • مدیریت پیشنهادات و انتقادات

 • سامانه خدمات  ارزش افزوده

 • مدیریت منابع انسانی

 • و ...

شركت فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان به عنوان پيشرو ترين فروشگاه زنجيره اي ايران اقدام به طراحي و اجراي پروژه هوشمندسازي فروشگاه هاي خود نموده است. دين منظور در اولين گام اقدام به توليد سامانه هوشمند تحت وب براي كليه فروشگاه هاي خود نموده است . اين سامانه به نمايندگان كمك مي كند كه تمامي كالاهاي خود را بصورت يكپارچه و سراسري در اختيار داشته باشند و بتواند با همكاري برند ها جشنواره هاي مشترك فروش و تشويقي اجرا نمايند .

مزایای حمایت و  پشتیبانی  های دفتر مرکزی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان از نمایندگان شامل :

 

 • پشتیبانی تامین کالا و خدمات

مهمترين دليلي كه بسياري از فروشگاه هايي كه اقدام به راه اندازي فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان مي نمايند بهره مندي از پشتیبانی تامین کالا و خدمات تولید کنندگان ، تامین کنندگان ، مراکز پخش و توزیع و همچنین برندهای بزرگ ، قدرتمند و خوشنام طرف قرارداد ما هستند . به بیان دیگر دغدغه انتخاب دشوار کالای مناسب با قیمت و شرایط مناسب و چانه زنی های سخت و طولانی با ویزیتورهای برندهای مختلف را برای کلیه نمایندگان یاران دریان مرتفع کرده ایم .

 

 • پشتیبانی یکپارچه سازی و برندینگ شعب

مرچندایزینگ یا چیدمان کالا و خدمات را مهندسی مجدد فروش می نامند . از سوی دیگر  عناصر یکپارچه ساز و بهره مندی از دانش برندینگ موجبات وفاداری بیشتر مشتریان و ارتقای جایگاه برند را فراهم می کند . ما در فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان با خبره ترین کارشناسان این خدمات را به رایگان به نمایندگان خود ارائه خواهیم نمود .

 

 • پشتیبانی تجهیز و اجرای دکوراسیون

فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان با همکاری برندهای طرف قرارداد و شرکای تجاری اقدام به یکپارچه سازی فروشگاه شامل تجهیز و قفسه بندی ها ، یخچال ها ، صندوق های فروش مکانیزه و ریلی ، سایه بان ها ، خدمات اینترنت ، نرم افزار و شبکه و ... نموده است و به مرور طبق برنامه زمانبدی مشخص نسبت به نوسازی ، توسعه و بهروری تک تک فروشگاه ها اقدام خواهیم کرد .

 

 • پشتیبانی بازاریابی و فروش

یکی از مهمترین خدمات فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان اجرای پروژه های بازاریابی و فروش با همکاری شرکت های تولید کننده ، تامین کننده و پخش کننده قبل از تامین کالا باتوجه نیازهای روز جامعه و تحقیقات علمی و گسترده از مخاطبان و مشتریان و همچنین تحلیل رفتار مصرف کنندگان است . پس با خیال آسوده یاری رسان نمایندگان یاران دریان هستیم .

 

 • پشتیبانی حسابداری و خدمات مالی و مالیاتی

فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان این امکان را برای نمایندگان خود در نظر گرفته است که با حضور کارشناسان و مشاوران خبره و با تجربه خدمات مالی و حسابداری و همچنین رایزنی ها با مراجع ذی صلاح خدمات مشاوره های مالیاتی را در سطوح بالای کشوری ارائه می نماییم . پس با خیال آسوده و با راهکارهای شایسته کارشناسان ما کسب و کار خود را اداره خواهید نمود .

 

 • پشتیبانی تعمیرات و نگهداری

یکی از خدماتی که بزودی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان برای پشتیبانی از شبکه نمایندگان خود ایجاد خواهد نمود ؛ بهره گیری از گروه های مختلف تعمیر و نگه داری تجهیزات ، ماشین آلات ، تاسیسات و ابنیه و ... می باشد . هم اکنون سرویس خدمات سخت ، نرم افزار ، شبکه ، اینترنت و هوشمند سازی به نمایندگان ارائه می گردد .

 

 • پشتیبانی آموزش و توسعه نیروی انسانی

یکی از مهمترین ابزار های جذب ، آموزش ، حفظ و توسعه مشتریان ، جذب ، آموزش ، حفظ و توسعه کارکنان می باشد . برای این منظور با همکاری کارشناسان برجسته این امر برنامه ریزی های دقیق و اثر بخشی در حال تدوین می باشد . پس این مژده را می دهیم که کسب و کار شما و امپراتوری فروشگاه های زنجیره ای را بهترین ها خواهند ساخت .

 

 • پشتیبانی تبلیغات و روابط عمومی

یکی از جذابیت های فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان بهره مندی از طرح تبلیغات BTL و TTL و همچنین تبلیغات در نقطه فروش می باشد که ما با در اختیار داشتن شبکه گسترده فروشگاهی این امکان را برای شرکت های تولید کننده ، تامین کننده و پخش کننده و برندهای برتر داخلی و بین المللی فراهم آوردیم و این جذابیت درآمدزایی را به صورت متمرکز از طریق دفتر مرکزی به نمایندگان یاران دریان واگذار خواهیم کرد .

 • و...

 

مزاياي پشتيباني هاي فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان براي نمايندگان

 

 1. کاهش چشمگیر تمامی هزینه ها به نسبت فروشگاه هاي مستقل و تك شعبه اي

 2. افزایش غیرقابل پیش بینی درآمدها

 3. بهره مندي از دانش و تجربه و خرد جمعي كارشناسان ، گروه هاي همكار و ساير نمايندگان

 4. مديريت كردن كسب و كار مدرن با راهكارهاي بسيار ساده و خلاقانه

 5. فرصت بیشتر برای تحقق رویاهاي بهره برداران و كاركنان فروشگاه ها

شانس برنده شدن جوایز بی نظیر جشنواره نمایندگان فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 

آیا می دانستید در دوره های قبل جشنوراه های هماهنگ فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان 94 % کل فروشگاه های ما با جوایز خود به خانه برگشته اند ؟

 

بله ، یکی از ویژگی های برجسته دریافت نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان بهره مندی از جوایز بی نظیر و بسیار بزرگ تامین کنندگان ، تولید کنندگان ، پخش و توزیع کنندگان و برندهای طرف قرارداد ما می باشد.

این جوایز که در بسیاری از موارد از جوایز بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بزرگتر و بیشتر است ، معمولا بدون قرعه کشی و به عنوان جایزه سپاس برندها از عرضه کنندگان اجرا می شود .

جالب است بدانید این جشنوراه بزرگترین جشنواره نمایندگی ها در کل کشور می باشد و تضمیین جوایز توسط برندها صورت می پذیرد .

 

برخي از جوايز دوره های قبل جشنواره هماهنگ نمايندگان فروشگاه هاي زنجيره اي ياران دريان :

 

 1. خودرو پژو  206  5 دستگاه

 2. خودرو ماتیز 2 دستگاه

 3. خودرو پراید 11 دستگاه

 4. سفر اسپانیا، مالزی، ترکیه هر کدام یک عدد

 5. سفر کیش 10 عدد

 6. سفر مشهد 10 عدد

 7. لپ تاپ 10 عدد

 8. تابلو فرش 50 عدد

 9. سکه تمام بهار ازادی 100 عدد نمایندگان + 20 عدد میهمانان

 10. بن های خرید محصولات از  برندهای مختلف

 11. انواع لوازم خانگی

 12. کارت های بانکی 100-200 تومان

 

شایان ذکر است تاکنون 4 دوره از این دست جشنواره ها برای نمایندگان یاران دریان به اجرا در آمده است و شما متقاضی گرامی با خرید نمایندگی ( فرانچایز ) فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان می توانید برنده دوره بعدی این جشنواره باشید . پس همین الان می توانید فرم های لازم را برای ما از طریق همین سایت ارسال نمایید .

برگزاری جشنواره های فروش و تخفیف بیشتر و کمپین های حمایت از مصرف کنندگان فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

 1. سند مالکیت یا بنچاق خريد و يا اجاره نامچه و یا پایان کار تجاری

 2. كاربري تجاري كل فضاي فروشگاه

 3. جواز کسب با نامه در دست اقدام

 4. عوارض سه قبضی مشاغل، تابلو، پس ماند زباله (سال جاری)

 5. مدارك هويتي مالك (كارت ملي)

 6. مدارك هويتي بهره بردار (کپی شناسنامه + کارت ملی صاحب قرارداد)

 7. مفاصا حساب دارایی (سال جاری)

 8. کارت بهداشت و معاینه پزشکی

 9. بیمه آتیش سوزی و مسئولیت از طرف شرکت الزامی می باشد.

 10. پایان کار تجاری و برگه عدم خلاف

 1. مساحت حداقل 100 مترمربع براي فضاي عرضه محصولات و صندوق

 2. مساحت حداقل 70 متر مربع براي انبار + سردخانه

 3. دارا بودن و یا امکان اخذ برق 3 فاز، حداقل 50 آمپر

 4. دار بودن و یا امکان اخذ 3 خط تلفن​​

 5. داشتن بر تجاري و ورودي مناسب

 6. قرار گيري در طبقه همكف تجاري

 7. داراي فضاي پارك مناسب در اطراف فروشگاه يا پاركينگ اختصاصي براي رفاه مشتريان

 8. داراي فضاي بارانداز مناسب و دسترسي به انبار براي تخليه و بارگيري محصولات

 9. تجهيزات شامل قفسه ها ، صندوق ، يخچال ها و دوربين ها امنيتي و ... بايد حتما به تائيد كارشناسان ياران دريان قرار گيرد.

 

 1. شهر تهران

 • از خط خیابان انقلاب به پایین

 • حاشیه شمال شرق تهران از کاشانک به سمت شرق

 • حاشیه شمال غرب و غرب تهران از جنت آباد به سمت غرب

 

2. استان البرز و شهر کرج

 • شهر کرج

 • مناطق حاشیه شهر کرج

 • شهرهای همجوار شهر کرج فردیس-ملارد- کردان و...)

 

3. شهر های اطراف تهران

(لواسانات،رودهن،بومهن،آبعلی،دماوند،آبسرد،فیروزکوه،پردیس،پاکدشت،چهار دانگه،اسلام شهر،شهر قدس،کهریزک، فشم،شهریار،جاجرود،ورامین،...)

 

4. شهر های استان های شمالی (نوار سبز خرز)

 • استان مازندران (به ویژه محمود آباد ، نور ، رویان ، نوشهر ، چالوس ، نمک آبرود ، متل قو ، تنکابن، رامسر و ساری)

 • استان گیلان (به ویژه رشت ، انزلی ، لاهیجان ، رودسر)

 • استان گلستان (به ویژه گرگان ، بندر ترکمن و گنبد کاووس)

 

5.شهر مشهد مقدس

6. مراکز استان ها(حداقل ظرفیت 1000متر مربع) (بطور مثال 5 نمایندگی بالای 200 متر مربع)

7. شهرستان های بزرگ (حداقل ظرفیت1500 متر مربع) (بطور مثال باتوجه به جمعیت و رفتار مصرف کننده شهر 3 نمایندگی بالای 500 متر مربع)

حداقل متراژ :

 

حداقل متراژ در تهران ویژه راه اندازی نمایندگی سوپر مارکتی :

حداقل 100 متر فضای تجاری +حداقل معادل متراژ نمایندگی فضای انبار

 

حداقل متراژ در تهران ویژه راه اندازی نمایندگی هایپر مارکتی :

حداقل 500 متر فضای تجاری +حداقل 180-200 متر انبار

 

در شهرستان های بند 6 و 7 اولویت های شهر های واگذاری

 

توضییح به طور کلی 2 برابر سقف سفارشات خرید محصولات باید از محصولات در فضای مناسب قابل دسترس انبار گردد.

 

مدت قرارداد :

3 ساله (36 ماه شمسی)

 

شرایط مالکیت :

 

ملکیت، استیجاری، سرقفلی

 

شرایط استیجاری :

 

حداقل زمان قرارداد در فضاهای تجاری استجاری بین 3 تا 5 سال می باشد.

 

شرایط ضمانت :

 

 • سند مسکونی به ارزش حداقل 500 میلیون تومان

 • ضمانت نامه بانکی به ارزش حداقل 500 میلیون تومان

 • گام ​ثبت اطلاعات اولیه

در این مرحله در بخش فرم پرسشنامه اولیه ثبت نام سرمایه گذاری در فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان در همین سایت www.faraemtiyaz.ir و یا بصورت تلفنی با شماره 22925100 - 021 با همکاری کارشناسان گسترش  نمایندگی فرا امتیاز ، مشخصات خود و همچنین فروشگاه فعال خود را تکمیل می نمایید.

 • گام کارشناسی محل

در این مرحله پس از تکمیل اطلاعات اولیه و بررسی فرم مورد تائید در کارگروه توسعه فروشگاه ها ، در کمتر از یک هفته کاری کارشناسان فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان برای بازدید از محل شما با هماهنگی صورت گرفته از سوی فرا امتیاز مراجعه نموده و پس از بررسی های لازم گزارش های مربوطه را تدوین می نمایند و دوباره به کارگروه توسعه فروشگاه ها ارسال می نمایند .

 • گام ارسال دعوت نامه

در صورت تائید های فنی توسط کارشناسان و کارگروه توسعه فروشگاه در کمتر 3 روز کاری دعوت نامه و اطلاع رسانی های لازم برای دعوت به جلسه آشنایی با فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان و همچنین جلسه توجیهی سرمایه گذاری های مورد نیاز با شما متقاضی گرامی صورت خواهد پذیرفت .

 • گام جلسه آشنایی و توجیهی

در این جلسه علاوه بر معرفی برند و خدمات فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان با بررسی طرح کسب و کار ویژه محل شما در خصوص راه اندازی فروشگاه اختصاصی شما ، مشاوره لازم صورت خواهد پذیرفت . 

 • گام تکمیل پرونده

در این مرحله در صورت تمایل طرفین برای همکاری ، مدارک مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه شما تکمیل خواهد گردید .

 • استعلام از برندها و بانک ها

در این مرحله سابقه فعالیت های بازرگانی و فروش شما در فروشگاه شما از سوی برندهای طرف قرارداد با یاران دریان و همچنین بررسی شرایط مالی از سوی بانک و شماره حساب های شما مورد استعلام قرار خواهد پذیرفت .

 • انعقاد قرارداد

به شما تبریک می گوییم ؛ شما از این پس می توانید با انعقاد قرارداد و پرداخت هزینه های مربوطه به یکی نمایندگان برتر فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان تبدیل شوید و خدمات بی شمار این برند بهره مند گردید .

 • راه اندازی آزمایشی

در این مرحله اصلاحات مورد نیاز در فروشگاه شما صورت پذیرفته ، در خواست مجوزهای تابلوی سردر هماهنگ فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان تنظیم و ارسال می گردد و درخواست سفارش کالا و تامین کالاهای از سوی برندهای طرف قرارداد با ما ، در اولین سفارش ارسال می گردد.

 • نصب تابلوی سردر و افتتاحیه

پس از نصب تابلوی سردر ، تدارکات لازم برای افتتاحیه با شکوه نمایندگی شما صورت پذیرفته و جشن افتتاحیه با حصوز مدیران و اهالی محل صورت خواهد پذیرفت .

 • پشتیبانی و بازرسی

تبریک شما به خانواده بزرگ فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان پیوستید و بصورت مستمر از خدمات پشتیبانی ها و بازرسی های پیشبرد فروش بهره مند خواهید گردید . 

سرمایه گذاری در فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان

در این قسمت باتوجه به نوع سرمایه گذاری مورد نظر خود نحوه همکاری با فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان را مشخص می کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش طرح های سرمایه گذاری مراجعه نمایید.

این قسمت را باتوجه به بازار مشتریان و مصرف کنندگان احتمالی منطقه مورد نظر و تخصص و توانمندی های خود انتخاب نمایید.

در این قسمت فقط متراژ فضای قابل ارائه عرضه محصولات و صندوق فروشگاهی را مشخص نمایید.

در صورتی که فروشگاه در حال حاضر فعال می باشد و یا در اختیار شما می باشد این قسمت را تکمیل نمایید در غیر این صورت در این بخش نحوه تهیه ملک خود را قید نمایید.

در این بخش زمان مورد نظر سرمایه گذاری و یا تبدیل فروشگاه خود را به نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان اعلام نمایید.

در صورتی که هر اطلاعات تکمیلی دیگری را برای آگاهی بیشتر کارشناسان فرا امتیاز لازم می دانید ، در این بخش اعلام نمایید.

در این بخش اگر فروشگاه و یا محل مورد نظر شما در حال حاضر مشخص می باشد ؛ تصاویر ، نقشه موقعیت جغرافیایی و پلن شماتیک فروشگاه برای کارشناسان ما ارسال نمایید

در حال بارگذاری...
0%